איך לטפל בפצעי אקנה?

girl-2771001_640

התמודדות עם פצעי אקנה נפוצה בעיקר אצל נערים, אך לא רק. גם מבוגרים יכולים לסבול מהפצעים הללו וכתוצאה מכך לחוש בירידה בביטחון העצמי בכל הנוגע למראה שלהם. כדי להציע טיפול הולם יש לאבחן תחילה את מקור האקנה, ועל בסיס זה לבחור את הטיפול הנכון.

אקנה הורמונלי נחשב לנפוץ למדי בקרב נערים, שכן בתקופה הזו בחיים, של שינויים הורמונליים, ניתן לראות כי גם יש עליה בהופעה של פצעים על הפנים ובאזורים אחרים בגוף. אקנה יכול להופיע לא בשל חוסר איזון הורמונלי, אלא גם בשל סתימה של פתח זקיק השערה או אפילו כמות עודפת ביצירה של חלב בבלוטות החלב בגוף. אם אתם מחפשים טיפול אפקטיבי לפצעים, עליכם להבין תחילה כי אופי הטיפול בו תבחרו יהיה תלוי במידה רבה ברמת החומר של הפצעים על הפנים שלכם. נהוג לרוב להשתמש בתרופות שונות אשר מתאימות בהתאם למצב של המטופל ובכך עשוי לעזור.

כך ניתן לטפל באקנה

בנזואיל פראוקסיד ורטינואידים נחשבים לנפוצים ביותר כאשר מחפשים אחר טיפול הולם לאקנה. אם כי במקרים מסוימים של חוסר איזון הורמונלי משמעותי ניתן לשקול טיפול הורמונלי. גם טיפול אנטיביוטי יכול להתאים במקרים מסוימים של אקנה חמור. כך שאתם צריכים רק לוודא שאתם בוחרים בטיפול הנכון עבורכם, בהתחשב במצב הספציפי שלכם.

כדי לדעת בדיוק מה אתם צריכים לעשות כדי לשפר את האקנה שלכם ואף להוריד צלקות אקנה, יהיה כדאי לכם לפנות אל רופא עור על מנת שיוכל לבחון את המקרה שלכם באופן פרטני. הוא כבר יוכל להציע לכם טיפול הולם ולעשות כל מה שצריך על מנת שתוכלו לקבל את המענה הרפואי הטוב ביותר להתמודדות הזו שלכם. כאשר מדובר על טשטוש של צלקות אקנה, יש לפנות אל מרפאה שמתמחה באסתטיקה. ניתן לעשות את זה בטכניקות שונות, כמו שימוש בלייזרים למשל. כך שאתם רק צריכים לשים לב שאתם בוחרים להיוועץ עם רופא ולשמוע ממנו על הדרך הנכונה עבורכם לטפל בצלקות שמטרידות אתכם.

פנו לרופא עור לאבחון וטיפול

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי להבין בדיוק מה לעשות זה לפנות אל רופא עור על מנת שיוכל לאבחן את המצב שלכם ולהציע לכם טיפול הולם. האנטיביוטיקה הנפוצה ביותר לאקנה היא מינוציקלין ודוקסיציקלין. גם רואקוטן וקורטן, אשר מהוות נגזרת של ויטמין A יכולות להוות פתרון הולם במקרים שבהם יש מטופלים עם שהוא לא רגיש יתר על המידה.

 תוודאו שאתם בוחרים לשמוע את דעתו של רופא העור, כך שהוא יוכל להסביר לכם בדיוק איך להתמודד עם אקנה הורמונלי בטיפול יעיל או כל סוג אחר של אקנה שיש לכם. חוות הדעת של הרופא תעזור לכם לקבל החלטה אחראית שתהיו מרוצים ממנה ותראו תוצאות משמעותיות לבסוף.

גלילה לראש העמוד