הגדלת חזה – החלמה

תוכן עניינים מהיר

לפני שתרוצו לעבור הגדלת חזה, כדאי שתכינו את עצמכן לתהליך ההחלמה. כי הניתוח עצמו? זאת רק ההתחלה, והאמת היא שזהו הליך כירורגי פשוט יחסית. אבל כן, החלמה מלאה נמשכת כמה שבועות. אלא שכמו בכל דבר אחר בחיים, כשיודעים למה לצפות, גם התקופות הכי מורכבות הופכות להיות פשוטות וברות התמודדות.

ניתוח הגדלת חזה מתבצע על ידי כירורג פלסטי מוסמך, וברוב המקרים מסתיים בהצלחה. אך תהליך ההחלמה דורש תשומת לב קפדנית כדי שניתן יהיה להבטיח את השגת התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

בהתאם לגורמים שונים, כמו למשל גודל השתל והמיקום שנבחר לביצוע הגדלת חזה, החלמה בדרך כלל נמשכת כשבועיים עד שלושה שבועות עד שניתן לחדש את כל הפעילות היומית הקבועה.

אז בואו נעבור קצת על ציר הזמן להתאוששות מהגדלת חזה, ונבדוק כיצד תוכלו להתכונן למסע שלאחר הניתוח. ספוילר: כדאי שתכינו את כל הסדרות והסרטים שמזמן רציתן לצפות בהם, כמה ספרים, וקצת זמן מחשב. כי אתן הולכות לבלות הרבה (הרבה) זמן במיטה. ותשכחו מיציאה לריצה. אפילו קלה. אתן לא רוצות אפילו לדעת איך היא תסתיים.

התאוששות מהגדלת חזה, במונחים של ציר זמן

התאוששות מוחלטת היא תהליך הדרגתי שמתרחש במהלך מספר שבועות. זכרו שכל אישה עוברת אחרת את חוויית ההחלמה.

יממה לאחר הניתוח: בלי אלכוהול, בלי עישון, ועם הרבה תמיכה

ביום הראשון שלאחר הניתוח, סביר להניח שתחוו קצת אי נוחות. ברמה בינונית, ותוכלו להקל עליה באמצעות תרופות נגד כאבים במרשם, או במשככי כאבים קלים, תלוי בהמלצת המנתח. תיתכן גם נפיחות, חבורות ובחילות. כמו בהריון, רק שממש לא.

תנועות הזרועות מוגבלות למשך יממה עד יומיים לאחר ההליך. זה, בין היתר, אומר שאתן לא יכולות לנהוג. וודאו שיש לכן חזיות כירורגיות תומכות וחולצות נשלפות בקלות שמוכנות ללבישה במהלך השבועות הראשונים שלאחר הגדלת חזה החלמה. חולצות עם כפתורים קדמיים לכל האורך הן אידיאליות.

כל הפעילות הגופנית מוגבלת בתקופה זו, ומומלץ גם להימנע מעישון, אלכוהול וחומרים מדללי דם. בימים הראשונים של תקופת ההתאוששות כדאי שיהיה מישהו בסביבה שיוכל לעזור.

יומיים עד עשרה ימים לאחר הגדלת חזה: החלק שלכן בתהליך ההחלמה

ההנחיות שתקבלו כוללות תרגילים קלים, שהן טכניקות עיסוי שניתן לבצע בבית, כדי לתמוך בהשגת תוצאות של מראה טבעי ולמנוע סיבוכים נפוצים בהגדלת חזה, כמו התכווצות קפסולרית.

כעבור יומיים, תוכלו לחזור לנהוג, כל עוד אינכן נוטלות תרופות נגד כאבים הפוגעות קשות במיומנויות המוטוריות, וחשוב להתייעץ עם הרופא לפני שאתן מתיישבות מאחורי ההגה. סביר להניח גם שתתבקשו להגיע לביקור מעקב אחד או שניים במהלך עשרת הימים הראשונים של ההחלמה מהגדלת חזה.

כעבור עשרה ימים עד שבועיים: אפשר להחזיר חלק מהפעילות, אבל לא לגמרי

ברוב המקרים, ניתן לחדש פעילות קלה בפרק זמן זה. תרגילים קלים לפלג הגוף התחתון יכולים להתחדש בתקופה זו, בכפוף לאישור הרופא, והוא כנראה ימליץ על שיבה לפעילות היומית הרגילה ועל חזרה לעבודה. זהו. החופשה הסתיימה.

אלא שעדיין תתבקשי להימנע מפעילויות שכרוכות בהרמת משאות כבדים, כמו גם להימנע מפעילות אירובית אינטנסיבית, כי הגוף עדיין צריך את הזמן שלו עד שיחלים לגמרי.

שבועיים-שלושה לאחר הניתוח: שכיבות שמיכה? למה דווקא עכשיו?

קרוב לוודאי שהרופא ימליץ על המשך בתרגילי העיסוי לאזור הניתוח, וככל הנראה יעודד אותך לשוב בהדרגה לחלק מהפעילויות היומיות שלך.

אבל רוב הרופאים עדיין מגבילים את המטופלות שלהן בביצוע תרגילי פלג גוף עליון, כמו שכיבות שמיכה והרמת משקולות, עד כחודש לאחר הניתוח.

והנה הגענו לתקופה של חודש עד חודש וחצי לאחר הניתוח

כחודש לאחר הליך הגדלת חזה, תתחילי לראות שחלק מהתוצאות הסופיות מתממשות. החזה שלך יתחיל להתמקם במצב טבעי, ובתקופה זו אסור להשתמש במשככי כאבים או תרופות חזקות.

בהדרגה ואם הרופא אישר, תוכלו לעבור גם מהחזיות הכירורגיות לחזיות הרגילות, ולחזור לבצע, לאט לאט, פעילות ספורטיבית, כולל ריצה קלה ושכיבות שמיכה בעוצמה מתונה, ולחדש את שגרת האימונים שלכן.

אבל חכו, עוד לא סיימנו: מה קורה כמה חודשים אחרי הניתוח?

זוהי התקופה שחיכיתן לה, ועכשיו אתן יכולות לראות אם תוצאות ניתוח הגדלת חזה אכן עונות על הציפיות שלכן. רקמת הצלקת תתחיל להחלים, ותמשיך לדעוך בהדרגה עם הזמן ולהשתלב עם העור שמסביב. צלקות אלה צריכות להיות כמעט בלתי נראות, בתוך פרק זמן של שנתיים, אם מטפלים בהן כראוי.

מומלץ לקבוע פגישה אחת או שתיים למעקב בחודש שלאחר ההליך, כדי להתייעץ עם הרופא לגבי התוצאות. הרופא יבדוק את אזור הניתוח, מצב החתך, וקפל החזה, על מנת להבטיח שהריפוי מתנהל כראוי, ויוודא שאת מרוצה מהגודל והצורה של החזה החדש שלך.

יש גם כמה טיפים לסיום

כדי שתהליך ההחלמה יתנהל כראוי ובהתאם לפרק הזמן הצפוי, חשוב לבצע בקפדנות את ההנחיות שקיבלת לאחר הניתוח. הנה כמה טיפים נוספים שכדאי להקפיד עליהם לאחר הגדלת חזה החלמה, על מנת להאיץ את ההתאוששות:

  • מומלץ לדכא את הדחף לפתוח את התחבושות ולהסתכל על התקדמות ההחלמה. רגע אחד של סיפוק הסקרנות עלול לפתוח מחדש את הפצעים ולגרום לזיהום.
  • השתלים זקוקים לזמן להתקבע במקום. בהתחלה הם ייראו במיקום גבוה יותר, אך בהדרגה הם ירדו למצב הטבעי.
  • הקפידו לנוח היטב ולישון כמה שאתן צריכות, כי כמה שתנוחו יותר, כך תהליך ההתאוששות יתנהל טוב יותר.
  • הימנעו מלבישת בגדים צמודים, ובחרו חולצות שאינן כרוכות בהרמת הידיים כדי ללבוש אותן.
  • הימנעו משינה על הצד. מומלץ לנוח בתנוחה זקופה, עם כריות מאחורי הגב.
  • אם אתן סובלות מכאבים קיצוניים או חוות דימום מוגזם או נפיחות, אל תהססו והתייעצו מיד עם הרופא.
  • אל תיבהלו אם תופיע רגישות יתר או חוסר תחושה בפטמות לאחר הניתוח; אלו הן תופעות נורמליות וצפויות.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד