הגדלת חזה טבעית

תוכן עניינים מהיר

הפתעה: הגדלת חזה באמצעות שתלים כבר לא נחשבת להליך היחיד לשיפור מראה החזה. כשמנתח פלסטי מדבר איתך על הגדלת חזה טבעית, הוא מתכוון לתהליך הגדלת חזה באמצעות שומן שנלקח ממקום אחר בגוף שלך, בהליך שנקרא בעגה המקצועית 'השתלת שומן אוטולוגית', או העברת שומן לחזה.

זוהי חלופה נהדרת לשתלים מלאכותיים, וניתן להשתמש בה על מנת לשפר את גודל החזה וגם את צורתו. האמת היא שלהליך זה יש יתרון כפול – ירכיים דקות יותר וחזה גדול יותר, בהליך אחד. במילים אחרות, הבנת נכון: ההעברת שומן לחזה אידיאלית לנשים שמעוניינות לשפר את מראה המחשוף שלהן, ובמקביל לעצב מחדש אזורים אחרים בגופן.

איך זה עובד?

במהלך הגדלת חזה טבעית, המנתח יסיר בעדינות שומן שאינו רצוי מאזור בעייתי, כמו הירכיים או הבטן, באמצעות שאיבת שומן, שכרוכה רק בחתך זעיר בגודל של ארבעה מילימטרים. בהמשך, תאי השומן העודפים מסוננים ומזוקקים ונכנסים למזרק, שמשמש להחדרת השומן לחזה.

כדי להבטיח הישרדות מקסימאלית של התאים, המנתח משתמש בטכניקה עדינה ומדויקת, שמבטיחה השגת תוצאות של חזה גדול ומעוצב יותר, ללא צורך בשתלים.

השומן המוזרק ממוקם מתחת לרקמת החזה, ממש ישירות מעל לשריר העיקרי. ברוב המקרים, ההזרקה אינה מכוונת ישירות לבלוטת החזה, על מנת להימנע ממצאים מבלבלים בסריקות אולטרסאונד או ממוגרפיה.

הסיבות לבחור בשיטה הטבעית

יש כמה סיבות טובות להעדיף הגדלת חזה טבעית על פני הגישה הרגילה (המיושנת?) של שתלים מלאכותיים. הנה כמה מהסיבות העיקריות:

סיכון לסיבוכים

הסיבה העיקרית לכך שנשים בוחרות לעבור שיטות טבעיות לשיפור מראה החזה, במקום ניתוח פולשני, היא הסיכון לסיבוכים במהלך הניתוח או לאחריו. כמה סיבוכים אפשריים יכולים להיות חמורים מאוד או שהם כרוכים בניתוחים נוספים על מנת לתקן תוצאות שליליות.

הוצאות הניתוח

הליכים כירורגיים קוסמטיים יקרים למדי, ועולים כמה אלפי שקלים. אפשרות הגדלת חזה טבעית עולה הרבה, הרבה פחות.

ויש עוד כמה יתרונות להעדיף הגדלת חזה טבעית על פני טכניקות אחרות:

 • צלקות קטנות יותר, בגודל של פחות מחצי סנטימטר, המוסתרות בצורה חכמה מתחת לקפל החזה.
 • המראה טבעי ופרופורציונלי לגוף.
 • הגדלה טבעית יוצרת את היכולת לתקן תוצאות שליליות של ניתוחים קודמים, ולאזן מראה חזה שאינו סימטרי.
 • התאוששות מהירה יותר בהשוואה לניתוח השתלת חזה.
 • אין החדרה של גופים זרים, כלומר, שתלי חזה, שהגוף צריך לקבל ולהסתגל אליהם.

תוצאות מדהימות ללא ניתוח

נשים רבות מעדיפות להשיג את אותן תוצאות של ניתוח עם שתלים מלאכותיים, בגישה הטבעית שאינה פולשנית, והרבה יותר בטוחה. כך שהשילוב של ההוצאות הגבוהות והסיכון לסיבוכים מוביל נשים רבות לחפש אחר שיטות בטוחות וטבעיות לשיפור גודל ומוצקות החזה שלהן.

אז אם את מחפשת שיטה אורגנית ובלתי פולשנית, ומעוניינת בתוצאות של הגדלה קטנה יחסית בגודל החזה שלך, הגדלת חזה טבעית, באמצעות השתלת שומן, מתאימה לך. המחקר העדכני ביותר בנושא העברת שומן מראה שהתוצאות יחזיקו מעמד כל עוד מטופלות אינן חוות שינויים הורמונאליים משמעותיים, ושומרות על משקל יציב.

הכול נשמע טוב ויפה, אבל מה הם החסכונות בשיטת העברת שומן להגדלת חזה?

כן. גם בהליך זה יש כמה סיכונים, והם כוללים:

 • אפשרות להתפתחות ציסטות.
 • מוות של תאי שומן, כלומר, נמק.
 • זיהום, למרות שסיכון זה מגיע עם כל הליך ניתוחי, קטן או גדול.
 • אפשרות שחלק מתאי השומן ינדדו למקום אחר בגוף.

יחד עם זאת, חשוב ביותר לשקול בקפדנות את הבחירה במנתח כשאת מחפשת הגדלת חזה טבעית. המנתח שתבחרי חייב להיות איש מקצוע מיומן, ותיק בתחום, עם מוניטין מצוין, ועם שפע סיפורי הצלחה אמיתיים של מטופלות קודמות. הבחירה במנתח הפלסטי הנכון מאפשרת להפחית את הסיכונים כמעט עד למינימום.

מי נחשבת כמועמדת מתאימה להגדלת חזה טבעית?

הגדלת חזה טבעית מיועדת לנשים שעומדות בקריטריונים הבאים:

 • נשים בוגרות מספיק כדי להבין את ההשלכות של ההליך, והסיכונים האפשריים.
 • נשים שאינן מעוניינות בהשתלת שתלים מלאכותיים, מלוחים או מסיליקון.
 • יש להן מספיק מצבורי שומן עודפים להשתלת שומן.
 • נשים שמחפשות תוצאות של מראה טבעי והגדלה עדינה ללא צלקות.
 • נשים שאינן מתאימות לניתוח שתלים.
 • נשים שכבר עברו ניתוח שתלים, אך מחפשות לשפר או לתקן את צורת החזה לאחר ירידה משמעותית במשקל.

התאוששות מהליך העברת שומן

הליכי שאיבת שומן אינם כרוכים בביצוע חתכים גדולים, ואלו אינם הליכים פולשניים, כך שחוסר הנוחות של המטופלות היא בדרך כלל מינימלית עד בינונית, נמשכת כעשרה ימים ונשלטת באמצעות טיפול תרופתי קל במידת הצורך.

חלק מהנשים עשויות לחוות מעט שטפי דם, תלוי בנפח השומן שהוסר, אבל זהו הליך טוב לנשים שרוצות לחזור לעבודה ולחדש את פעילותן הרגילה בתוך מספר ימים. מומלץ לקבל טיפולי עיסויי ניקוז לימפה פעמיים בשבוע בחודש הראשון שלאחר ההליך, על מנת להאיץ את תהליך ההחלמה ולחוות תחושת רגיעה ונינוחות.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד