הגדלת חזה מתחת לשריר

תוכן עניינים מהיר

אחת השאלות הנפוצות ביותר שיש לנשים, כשהן מתייעצות עם המנתח הפלסטי שלהן, היא: "האם שתלי החזה יונחו מעל או מתחת לשריר?" רוב הנשים מאמינות שיש רק תשובה אחת "נכונה", וברוב המקרים סבורות שהשתל צריך להיות ממוקם מתחת לשריר, בעקבות תוצאות של מחקרים מקיפים שהן ערכו באינטרנט, והתייעצויות "מקצועיות" עם חברים.

חשוב לקבל החלטות מושכלות לגבי מראה הגוף; אבל כמו שמנתחים פלסטיים נוהגים לומר לכל מטופלת: כדאי לשמור על גישת "ראש פתוח" לגבי ההליך הטוב ביותר עבורכן, עד לאחר ביצוע בדיקה גופנית והבנה מלאה של המטרות.

אבל הנה מה שחשוב להפנים

הגדלת חזה מתחת לשריר אינה בהכרח ההליך הטוב ביותר לכל אישה. קיימים גורמים רבים שמנתח פלסטי לוקח בחשבון כשהוא מקבל החלטה לגבי ההליך המתאים למטופלת:

  • סוג השתל, מלח או סיליקון.
  • צורת השתל, עגול או בצורת טיפה.
  • גודל השתל.
  • וסוג הגוף של המטופלת, במיוחד כמה רקמת חזה יש לה לכיסוי השתל.

ניתוח הגדלת חזה הוא אישי ביותר, ומסיבה זו מנתח פלסטי מיומן ומקצועי מקפיד להסביר היטב למטופלת, במסגרת פגישת ייעוץ מקדימה, את כל המידע על סוגי השתלים, הגדלים והמיקומים הטובים ביותר: מעל או מתחת לשריר.

למה לבצע הגדלת חזה מתחת לשריר?

מנתחים פלסטיים החלו לבצע ניתוחי הגדלת חזה מתחת לשריר, בהליכים שנקראים גם שתלים תת-שריריים או דו-מישוריים, כאשר התגלה כי פעולה זו סייעה להפחית את שיעור ההתכווצות הקפסולרית – במיוחד כשמשתמשים בשתלים חלקים.

התכווצות קפסולרית מתרחשת כשרקמת הקפסולה המקיפה את שתל החזה הופכת למוצקה מעט או יציבה מאוד. החזה יכול להיראות לא טבעי, וכאבים עלולים להופיע. מסיבה זו, נשים רבות מאמינות שהליך הגדלת חזה מתחת לשריר נחשב להליך הטוב ביותר, אבל לניתוח הגדלת חזה יש הרבה יותר גורמים אחרים שצריך לקחת בחשבון.

אז בואו נדבר על ההליך במונחים של יתרונות וחסרונות

היתרונות של הגדלת חזה מתחת לשריר כוללים:

מתאר חזה טבעי יותר, במיוחד אצל מטופלות רזות במיוחד, שאין להן רקמת חזה גדולה או מצבורי שומן רבים

זה נכון לגבי הליכי שתלים מלאים סיליקון ולגבי שתלים מלאים במלח, אבל היתרון הזה חשוב במיוחד כאשר משתמשים בשתלי מלח. שתלים מלוחים מלאים במים מלוחים סטריליים, בדומה לנוזל שקיים בגוף באופן טבעי.

כשמציבים שתלים מלוחים מתחת לשריר, הם דורשים הפעלת מעט לחץ, היות והם נוקשים יותר מאשר שתלי סיליקון, והלחץ הדרוש מסופק על ידי השריר המכסה אותם, על מנת למנוע מהם להיות מעוגלים יותר מדי ולהוביל לתוצאות שאינן נראות טבעיות במחצית העליונה של החזה.

תוצאות טבעיות והפחתה משמעותית של הסיכונים

רוב הנשים בוחרות היום שתלי סיליקון, אבל חשוב להבין את השלכות הבחירה כדי לקבוע אם ניתן יהיה לנצל את יתרונות הגדלת חזה מתחת לשריר.

כך, למשל, אצל נשים עם רקמת חזה דקה, יהיה צורך למקם את רוב שתלי הסיליקון מתחת לשריר. אצל נשים עם רקמת חזה דקה גבולית, יתכן כי ניתן יהיה להציב שתל סיליקון מעוצב מעל השריר. אבל אצל נשים עם עובי רקמה נאותה, ניתן להניח את השתל מתחת לשריר או מעבר לו, ללא חשש לסיכון התכווצות קפסולרית.

כלומר, הגדלת חזה מתחת לשריר מורידה את הסיכון להתכווצות קפסולרית לפחות בעשרה אחוזים. אצל נשים רזות, החלק העיקרי של השריר הנוסף על החלק העליון והפנימי של השתלים, הופך את הקצוות שלהם לפחות גלויים, כך שעיקול השד מתקבל בתוצאה טבעית יותר.

גם הסיכון לקרעים מופחת

קרעים, קפלים או קמטים בשתלים שנראים דרך העור, ומחייבים טיפול לתיקון השתלים, מתרחשים בדרך כלל כאשר אין מספיק רקמת שד טבעית שמכסה את השתלים, וזה המצב אם המטופלת רזה מאוד או שיש לה חזה קטן מאוד, ולכן לנשים רזות מתאים ובטוח להציב את השתלים מתחת לשריר.

ניתן להמחיש רקמות חזה נוספות בבדיקת ממוגרפיה

וזה היתרון הכי חשוב של הגדלת חזה מתחת לשריר. השתל אינו מפריע במהלך בדיקת ממוגרפיה, ואינו מוביל להשגת תוצאות שליליות.

אבל להגדלת חזה מתחת לשריר יש גם כמה חסרונות

החיסרון העיקרי של ההליך הוא תהליך ההחלמה. לוקח לנפיחות זמן רב יותר לשכוך, והשתל זקוק לזמן רב יותר על מנת להתמקם היטב בחזה. יתכן שתהליך ההחלמה יימשך מספר חודשים לפני שניתן יהיה לראות את התוצאות הסופיות.

חוץ מזה, כשקיימת כמות בינונית ורפה של רקמת חזה, או שהרקמה הופכת להיות דלילה עם הזמן, היא עשויה לשקוע מתחת למיקום השתל המוחזק במקומו על ידי השריר, וכתוצאה מכך השתל עלול להתעוות. 

ויש גם כמה סיכונים או חששות נוספים שנלווים להליך זה:

  • בטווח הארוך, השתל יכול ליפול בגלל הכוח המתמיד שהשריר מפעיל עליו. זה נכון במיוחד עם שתלים חלקים.
  • השתלים עלולים להתעוות או להשתטח כששרירי החזה מתכווצים. זו אחת הסיבות להימנעות מהליך הגדלת חזה מתחת לשריר בקרב נשים שעובדות על פיתוח גוף או נשים שמתאמנות באופן קבוע ואינטנסיבי בהרמת משקולות.
  • מתרחשת אי נוחות רבה יותר במהלך תקופת ההחלמה, אך זהו חיסרון קל שניתן בקלות להתמודד איתו על ידי נטילת תרופה להרפיית שרירים.

בשורה התחתונה, יש כל כך הרבה שיקולים שחשוב לקחת בחשבון לגבי הגדלת חזה מתחת לשריר

לכן חשוב לקיים דיון מעמיק מקדים לפני הטיפול עם המנתח הפלסטי. במהלך פגישת הייעוץ תדונו לגבי גודל השתל ובחירת החתך, אבל בעיקר תדונו לגבי האפשרויות המתאימות לך ביותר מבחינה אישית, אם להציב את השתל מעל השריר או מתחתיו.

זהו נושא מהותי שלגביו המנתח עוזר למטופלות להחליט במהלך הפגישה. אלא שחשוב להבין שכמו היבטים רבים בניתוחים פלסטיים, אפשרויות שונות מתאימות למטופלות שונות, בהתאם למטרות שלהן, מבנה הגוף שלהן ומצבן הבריאותי. לכל אפשרות יש סיכונים ויתרונות שהם קצת שונים, וחשוב להגיע ביחד להחלטה המושכלת המתאימה ביותר באופן אישי.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד