הגדלת חזה

הרמת חזה

תוכן עניינים מהיר

הגדלת חזה, או ניתוח השתלת חזה, הוא הליך כירורגי קוסמטי שמתבצע בתדירות הגבוהה ביותר בארץ וברחבי העולם. רק כדי לסבר את האוזן, הנתונים שמגיעים מאיגוד הפלסטיקאים בישראל מדווחים על 456,000 הליכים אסתטיים כירורגיים שמתבצעים מדי שנה, ו-32% מתוכם הם הליכי הגדלת חזה.

נשים מבקשות לעבור הליכי הגדלת חזה מסיבות רבות ומגוונות. בעוד שיש נשים שמבקשות להשיג תוצאות של חזה גדול ומוגזם במיוחד, רוב הנשים מבקשות תוצאות טבעיות ועדינות יותר.

ברוב המקרים, נשים מבקשות הליכים אלו משתי סיבות עיקריות

נשים צעירות בשנות העשרים לחייהן מבקשות להשיג מראה מלא, פרופורציונאלי ונשי יותר, ונשים בגילאי שלושים, ארבעים וחמישים, שמבקשות לשחזר את מראה החזה שהיה להן בצעירותן, כתוצאה מפגיעה במראה החזה בעקבות הזדקנות, לידות, הנקות ותנודות במשקל שהובילו לשינויים משמעותיים במראה שלהן.

ניתוח בטוח, ציפיות מציאותיות, והליך שמתבצע במגבלות האנטומיה האישיות של כל אישה הוא הבסיס להשגת תוצאות יפות ובטוחות של הגדלת חזה.

כל הליך הגדלת חזה מתחיל עם הערכה ראשונית

הגדלת חזה היא הליך אלקטיבי, לכן לפני הניתוח נשים צריכות להיות במצב בריאותי טוב, עם סובלנות גופנית מספקת.

נשים עם בעיות רפואיות זקוקות לאישור רפואי מלא לפני הניתוח, כולל בדיקות דם. נשים מעל גיל ארבעים הסובלות מבעיות לב או ריאות, יתבקשו לבצע צילום רנטגן בחזה, או לעבור בדיקת א.ק.ג. או ממוגרפיה, במיוחד אם יש להן היסטוריה אישית או משפחתית של סרטן השד או השחלות.

כל הקלפים מונחים על השולחן במהלך

במהלך הפגישה עם המנתח הפלסטי, יתקיים דיון מפורט לגבי היעדים והציפיות מהניתוח. זאת ההזדמנות שלך לשאול את כל השאלות שיש לך, לקבל את כל התשובות, ולדבר עם הרופא על:

  • גודל החזה הנוכחי שלך לעומת הגודל הרצוי.
  • פירוט כל שינוי שהתרחש בחזה שלך לאורך הזמן.
  • לתאר את ההיסטוריה הרפואית שלך.
  • לדבר על התוכניות שלך לגבי הריונות והנקה בעתיד.
  • לדבר על ההיסטוריה האישית והמשפחתית לסרטן השד והשחלות.
  • לדווח על סיבוכי הרדמה, אם היו, מהליכים כירורגיים אחרים.

נשים מעשנות נמצאות בסיכון מוגבר מבחינת הליכי הגדלת חזה, ואם את מעשנת, המנתח ידרוש ממך להפסיק לעשן לפחות ארבעה שבועות לפני הניתוח ולאחריו, לפני שייתן את הסכמתו לביצוע ההליך.

עד כאן שלב הדיבורים. עכשיו מתחילה הבדיקה הגופנית

כן. יש לך עוד שלב לפני ניתוח הגדלת חזה, והוא בדיקה גופנית מקיפה, שהיא אחד ההיבטים הקריטיים ביותר בהתייעצות לפני הניתוח. המנתח הפלסטי יבחן את מבנה החזה שלך לאיתור עדויות לחריגות או נוקשות עור. הוא יבדוק גם את מצב הפטמות לגבי כל עדות להפרשה שאינה תקינה.

בשלב הבא הוא יעריך את איכות הרקמות שלך, כולל עובי הרקמה התת עורית, גמישות העור, ומבנה גופך. מספר מדידות יתבצעו באמצעות סרט מדידה, כולל המרחק בין קיפול הפטמה לרקמת החזה, רוחב הבסיס של החזה, וגודלו.

הבדיקות חשובות, כי אם קיימת חוסר פרופורציה, צריך לדעת עליה מראש

במקרים רבים, לנשים יש מידה מסוימת של אסימטריה בסיסית בחזה, וצילומים לפני הניתוח בחמש תצוגות (חזית, צד שמאל, צד ימין, שלושת רבעי שמאל ושלשת רבעי ימין) חשובים לתכנון ההליך הכירורגי.

עכשיו הגענו לשלב ההכנה לניתוח

לאחר שהמנתח הפלסטי קבע שאת מועמדת רפואית מתאימה לניתוח הגדלת חזה, ושהציפיות שלך מההליך ברות השגה, הגיע הזמן להחליט על מספר משתנים שנמצאים בהליך זה. אלה כוללים בחירת שתלים, סיליקון או מי מלח, בחירת סוג החתך, ובחירת המיקום להצבת השתלים וביצוע החתך, כלומר, מתחת לשריר או מעליו, בבית השחי, בעטרת הפטמה או בקפל השד.

בחירה נכונה של מיקום החתך והכנסת השתלים עוזרת להפחית צלקות גלויות ומאפשרת השגת תוצאות יעילות וטובות של ההליך. הגורמים הקשורים להחלטות אלה הם אישיים ביותר, וחשוב לקיים דיון מקיף עם המנתח לגבי הגישה המתאימה לך.

ההחלטה החשובה הבאה היא גודל השתלים

החלטה זו מוכתבת על ידי שני גורמים: הראשון הוא הרצונות והציפיות האישיות שלך מהניתוח, והשני הוא האילוצים שנוגעים לאנטומיה ולרקמת החזה שלך. זה לא בטוח ולא מושכל לבחור השתלת חזה שהמנתח הפלסטי יעץ לך שיהיה גדול מדי ל"מעטפת הרקמה שלך".

מטופלות שמתעקשות על בחירת שתלים שאינם מתאימים, מסיימות ברוב המקרים את הניתוח עם תוצאות שאינן מספקות, והשתלים אינם מחזיקים מעמד לטווח הארוך.

ההנחיות האנטומיות החשובות ביותר שיש לנקוט בהן בבחירת גודל השתלים הן ההתרחבות של מעטפת הרקמה של החזה, ורוחב הבסיס שלו. חשוב להתייעץ עם המנתח לגבי הגודל המתאים והבטוח לביצוע הגדלת חזה, בהתחשב במאפיינים המיוחדים שלך.

שתלים חדשים לעומת שתלי ג'ל סיליקון

הגישה החדשה היום בתחום הגדלת חזה היא שתלים מסוג IDEAL IMPLANT, שמחזיקים את הצורה והפרופיל של החזה בצורה טובה ועקבית יותר, תחת סוגי עומסים שונים, בהשוואה לשתלי הסיליקון. זה אומר שאישה שבוחרת בשתלים אלה, יכולה להתעמל, לרוץ ולבצע כל פעילות גופנית בכל עוצמה, מבלי לדאוג לשינוי דרסטי במראה השתלים שלה.

שתלי IDEAL IMPLANT נחשבים גם לחזקים יותר, מה שמוביל לאפס מקרים של תקלות, שיעורי קריעה נמוכים יותר וכמעט ללא מקרי כיווץ קפסולרי. יתרון חשוב נוסף הוא שלמרות ששתלים אלו חזקים, הם לא נוקשים למגע, ומציגים רכות דומה או גבוהה יותר לשתלי ג'ל סיליקון.

והנה הגעת לניתוח

ניתוח הגדלת חזה מתבצע ברוב המקרים בהליך אשפוז יום, בחדר ניתוח פרטי. את מתבקשת להיות בצום כשש שעות לפני הניתוח, וכשעה לפני תכנסי לחדר הניתוח. כמה שעות לאחר ההליך, תוכלי להשתחרר הביתה.

לפני הניתוח, תפגשי רופא מרדים שבודק אותך ומכין אותך לקראת ההרדמה, והמנתח מסמן את החזה לקראת הניתוח.

מה קורה במהלך הניתוח?

בהתאם לבדיקות, השיקולים, ההחלטות, הציפיות והדיונים שהתקיימו לפני הניתוח, מתגבשת תכנית להליך, והוא מתחיל עם חתך על העור, במיקום שעליו הוסכם. החתך מאפשר למנתח לבצע הפרדת רקמות לשם יצירת כיס בגודל של השתל שמיועד להצבה, במיקום שנבחר.

עם החדרת השתל, המנתח סוגר את החתכים בעור באמצעות תפרים נמסים, וברוב המקרים אין צורך בהשארת נקזים.

כמה מסקנות לסיום

הבדיקות לפני ולאחר הניתוח חשובות ועוזרות להשגת התוצאות המעולות להן את מייחלת. גישה קפדנית ומקיפה עוזרת גם לספק את האמצעים להעריך ולייעל את תהליך בחירת השתלים המתאימים והתוכנית לניתוח הגדלת חזה, להשגת תוצאות קליניות משופרות לטווח הארוך.

המלצות שלנו על הגדלת חזה:

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד