הזעה והיגיינה בקיץ החם בישראל

pexels-andrea-piacquadio-3847988 (1)

הנה מבלי שנשים לב, הקיץ עוד רגע בפתח. ועם הקיץ מגיע החום, וכולנו יודעות שעם החום וביחד עם הלחות המאפיינת את ארצנו,  מגיעה גם ההזעה וכמובן עמה גם תופעת הלוואי הלא נעימה. ההסרחה.  במקרים מסוימים יקרו גם גירויים בעור, זיהומים באצבעות הרגליים או פריחות. אך, אלו לא מצבים שיקרו בהכרח ובאופן שכיח כמו התופעה המרכזית של ההזעה. 

קיימים כמה כללים בסיסיים ומהותיים שיש להקפיד ולבצע בקיץ בכל יום כמו להתקלח, להתנגב כהלכה באמצעות המגבת, למרוח ספיד סטיק ולמרוח קרם לחות על הגוף (במקרים מסויימים) , להחליף בגדים כולל תחתונים וגופיה ולא ללבוש את אותם בגדים במיוחד אם את יודעת שיש לך נטייה להזיע. הריח מוגבר אף יותר. אז חשוב לא להתפתות. 

היגיינה היא חלק משגרת הטיפוח שלנו

לא כולנו משלבות בשגרת הטיפוח את נושא האיפור ועיצוב השיער. חלקנו יעדיפו להשאר 'טבעיות' ובעצם להישאר עם הפעולות הבסיסיות ביותר של טיפוח גופנו. אך, לאלו מאיתנו אשר נזקקות או בוחרות להישאר ייצוגיות וחלק מהייצוגיות הזו כולל גם את טיפוח השיער והאיפור, נדרשים לקחת בחשבון גם אלמנטים אלו בחודשי הקיץ. 

המשמעות היא שיהיה צורך רב יותר ובתדירות גבוהה יותר לשמור ולוודא שהזיעה לא תישאר על הגוף לזמן רב יותר מן ההכרח, ולוודא אף יותר שמירה על אותם כלליים בסיסיים שצוינו מעלה. אף אחת מאתנו לא רוצה לצאת החוצה עם שער מדובלל או כתמי איפור באזורים מסוימים על הפנים והצוואר רק בגלל שלא הקפדנו להישאר יבשות בחודשים הללו. 

לכל מי שמתאפרת, אנא, התארגני על מגבונים ועל מוצרי איפור המותאמים לימות הקיץ החמים. יש חשיבות רבה לכך וזהו ההבדל בין אישה מטופחת לבין אישה מיוזעת. בשוק יש מגוון רב של מוצרי איפור, ולרוב הנטייה שלנו היא לבחור במוצר הזול ביותר. מדובר על שוק יקר בלאו הכי. אבל, זול לא אומר איכותי. בבקשה שאלי באופן ישיר את המוכרת אם המוצר מותאם לאקלים הישראלי. 

אותו הדבר נוגע לשמירה על עיצוב השיער. פן או החלקה ואפילו קרם על השיער יכולים להתקבל באופן לא מותאם ברגע שהלחות של הקיץ נכנסת למשוואה. חשוב לשאול את הספר באופן ישיר או את המוכרת בהקשר של מוצרי טיפוח לשיער. שוב, זהו ההבדל בין מראה מטופח לבין מראה מיוזע ומוזנח. זה דבר מאוד מתסכל שיכול לקרות להראות מוזנחת על אף שאת יודעת שהשקעת שעות רבות וכסף רב בשביל להגיע לתוצאה מטופחת. 

היגיינה מתחילה קודם בשמירה על בריאותנו.

אם נחזור להתחלה, כל מה שנעשה בשביל הטיפוח לא יהיה שווה אם כל מי שיתקרב אלינו ירגיש אי נעימות מהריח שלנו. וכן, לחלקנו, ההזעה היא בעלת השפעה רבה. אז בדיוק כמו שניקח סוכריה או מסטיק או אף ספריי לפה כדי לשמור על ריח פה נעים, כך גם נוודא שריח גופנו יהיה מותאם .אין הדבר אומר לשים בושם בכמות. לפעמים דווקא הבושם בשילוב עם הזיעה גורם לריח הרבה יותר חזק ולא נעים.
הדבר אומר להקפיד על ניקיון הגוף, על בגדים קלילים ומותאמים לאקלים שלנו, שמירה על המצאות במקומות קרירים וממוזגים. אך, נוכל אף להוסיף, שהריח אף משתנה מהתזונה שלנו והבריאות שלנו, אז לפני שנרוץ ונטפח את המעטפת החיצונית שלנו, אל נא נשכח את המעטפת הפנימית שלנו. גופנו ובריאותו. הבריאות הזו תעזור לנו גם בהתמודדות עם ההזעה והלחות ועוד.  

גלילה לראש העמוד