החלמה מניתוח הגדלת חזה

תוכן עניינים מהיר

אחרי שהתלבטת, שקלת, דיברת, התייעצת, סוף סוף הגעת לניתוח להגדלת חזה. היום המיוחל ישנה את המראה שלך, הביטחון העצמי שלך והדרך בה הסובבים רואים אותך, והוא ייגמר במידת חזייה גדולה ממה שהתרגלת במשך חייך, אך גם בכאבים ותקופת החלמה שתלווה אותך במשך זמן מה.

מה משפיע על ההחלמה

יש מספר גורמים שיקבעו עם החלמה מניתוח הגדלת חזה תהיה מהירה או איטית יותר, אם תרגישי כאבים או תעברי את רוב התקופה בתחושת חוסר נעימות שתחלוף תוך זמן קצר:

בריאות – הבריאות שלך היא אחד הפרמטרים הכי משמעותיים בהחלמה. אם את בריאה בדרך כלל ואין לך מחלות רקע, סביר להניח שהשיקום יהיה מהיר וקל.

מיקום השתל – השתל יכול להיות ממוקם מעל לשריר החזה או מתחתיו. את זה ייקבעו הנתונים הפיזיולוגיים שלך, גודל החזה שתרצי לקבל וכמובן הרופא, שיתאים את סוג הניתוח לפי הנתונים האלו. המיקום עצמו של השתל מתבצע אחרי שהמנתח יוצר כיס שבו יתמקם השתל. הכיס במיקום מעל לשריר נוצר ללא שום בעיה, אבל בשביל למקם אותו מתחת לשריר הרופא יצטרך לחתוך את סיבי השריר, מה שיביא לשיקום ארוך יותר וכאבים מוגברים.

גודל השתל – ככל שהשתל גדול יותר כך הוא מפעיל יותר לחץ על הרקמות סביבו וזה מאריך את תקופת השיקום.

שלבי ההחלמה

ההתערבות הכירורגית תמיד גורמת לנפיחות, שבתורה תגרום לחזה להיות קשה וגבוה. גם כאבים ילוו את התהליך ואיתם אפשר יהיה להתמודד בעזרת משככי כאבים רגילים. בסופה של ההחלמה החזה יתעצב בצורתו החדשה, יתמקם במקומו ויהפוך להיות רך ונעים כמו פעם, רק מעוצב וגדול יותר.

השבוע הראשון

ביומיים הראשונים הסיכון לדימום הוא הגבוה ביותר כך שתהיי לבושה בחזיית ספורט ומעליה תהיה חבישה. הלחץ באזור נועד להוריד את הסיכוי לדימומים ולאחר יומיים, כשהסיכון לדימומים יחלוף, תוכלי להוריד את התחבושת בעצמך ולהמשיך רק עם החזיה.

בשבוע הראשון אזור החזה יתנפח ויכולים להופיע סימנים כחולים, אל דאגה – אלה תופעות נורמליות והן יחלפו תוך מספר ימים. אסור לישון על הבטן בשביל לא הגרום ללחץ על האזור המנותח. איסור זה תקף לשלושת השבועות הראשונים שאחרי הניתוח. מומלץ לא להרטיב את האזור, להימנע מהרמת ידיים, תנועות חדות וגם הרמה של חפצים כבדים. זה כולל גם הרמת תינוקות, אז תדאגו שבמידת הצורך יהיה אתכן מישהו שיעזור לכן במטלות הבית וגם בחפיפת השיער, שלא כל כך פשוט לבצע בשבוע הזה. בנוסף, בשבוע הזה תצטרכו ליטול אנטיביוטיקה בשביל למנוע זיהומים שעלולים להופיע לאחר הניתוח. חשוב לזכור שזיהום לאו דווקא מראה על ניתוח שמבוצע לא כשורה. הוא יכול להתפתח גם אם נוגעים בידיים חשופות באזור התפרים, אז תהיו זהירות ושמרו על היגיינה מוגברת.

השבוע השני

הסיכוי לדימום יורד אבל הסיכוי לזיהום עדיין קיים, כך שההליכה לים, לבריכה, לג'קוזי או לכל מקור מים אחר (חוץ מהדוש בבית) יצטרכו לחכות עוד קצת. החזה והעור עדיין מרגישים נפוחים וקשים, את זה יכולה ללוות רגישות יתר או ההפך – חוסר תחושה. אלה תופעות שגם הן יחלפו עם הזמן. בשבוע הזה תוכלי להרגיש כאבים, בעיקר בלילה, דקירות או גרד באזור הצלקת, גם אלו תופעות שעתידות לחלוף בקרוב והן מראות על כך שהאזור מחלים.

שבוע שלישי והלאה

בשבוע השלישי הנפיחות יורדת בצורה משמעותית, כמו גם הכאבים. החזה מתחיל להתרכך והשתלים מתחילים לרדת ולהתמקם נמוך יותר, מה שמחזיר לחזה שלך את המראה הטבעי שלו. עדיין לא מומלץ להרים משאות כבדים אבל כבר אפשר לחזור לאט לאט לפעילות גופנית.

את התוצאה הסופית תוכלי לראות בערך חצי שנה מהניתוח. אז הנפיחות תרד לחלוטים, החזה יקבל את הצורה הסופית שלו והשתלים יהיו כל כך מוכרים שירגישו כמו חלק מהגוף שלך.

לסיכום

כדאי לתכון את הניתוח ולקחת בחשבון את כל המוזכר למעלה. הרבה יותר כיף לבצע את ההגדלה בחורף ובקיץ כבר לצאת לים ולהשוויץ בגזרה החדשה. תזכרי שזמן ההחלמה מאוד תלוי ומשתנה בין מטופלת אחת לשנייה, כך שאין שום "כלל זהב" שיכול להבטיח לך שינויים כאלה ואחרים בזמן מסוים, תצטרכי להיעזר בסבלנות ולסמוך על כך שזה יעבור.

בתקופת ההחלמה הרופא שלך הוא הקו החם לכל שאלה ותהיה. הוא ידריך אותך למה לצפות, יסביר את מה שמותר ואסור לעשות, יילווה את תהליך ההחלמה וכמובן יהיה זמין למקרה שאת מרגישה שמשהו אינו כשורה. וגם יש משהו שאת יכולה לעשות בשביל לשפר את המצב וזה, כמובן, לשמור על בריאותך. הימנעות מעישון ושמירה על תזונה נכונה ישפרו את תהליך ההחלמה כמו גם את הבריאות וההרגשה הכללית.

ועוד דבר שחשוב לזכור הוא שהחזה הנשי משתנה כל הזמן ומגיב לגורמים רבים. הריון והנקה, כמו גם עליה או ירידה במשקל, יכולות לגרום לחזה לשנות את צורתו. על הדברים האלה כדאי לשאול את הרופא בשביל לדעת למה לצפות במידה ואת מתכננת עוד הריונות או ירידה במשקל.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד