הלבנת שיניים – להשיג את החיוך ההוליוודי המושלם

הלבנת שיניים

החיוך שלנו הוא גם הרושם הראשוני אותו אנו יוצרים עם האנשים סביבנו. כל אדם באיזה שלב בחיים מוצא את עצמו מודאג מנראות השיניים שלו. לפעמים השיניים מתכהות כתוצאה מתזונה לא נכונה, עישון, שתייה ואי שמירה על השיניים. הדרך הטובה ביותר לחדש את הנראות של השיניים היא באמצעות הלבנת שיניים. איך זה עובד בדיוק?

מהי הלבנת שיניים?

הלבנת שיניים הינה טיפול אסתטי המתאים כמעט לכל אדם, הטיפול הפך לנפוץ יותר ויותר בתקופה האחרונה. מטרת הטיפול הוא להבהיר את צבע הבסיס של השן. כיום, בישראל, אך ורק לרופא שיניים מורשה מותר לבצע את הטיפול הזה. כיום, יש מספר שיטות לטיפול של הלבנת שיניים. המחיר של הלבנת שיניים עומד על מספר מאות שקלים ועד אלף שקלים ויותר עבור הטיפול החדשניים ביותר. כמובן שהמחיר משתנה ממרפאה למרפאה ובהתאם לסוג הטיפול המבוקש.

מהן השיטות להלבנת השיניים?

  • הלבנת שיניים ביתית – מדובר על השיטה הנפוצה ביותר, רופא השיניים אצלו אתם מטופלים יוצר סד בתוכו מונח החומר הפעיל. כאשר אתם מגיעים הביתה, עליכם יהיה להרכיב את הסד על גבי השיניים בצורה הדוקה למספר שעות, תוכלו לבחור להרכיב את הסד או במהלך היום או במהלך הלילה. תוכלו לבחור אם לעבוד על שתי הלסתות בו זמנית או כל פעם לסת אחרת. חשוב לרכוש את החומר הפעיל אך ורק ממרפאת שיניים ומרופא שיניים מוסמך.
  • הלבנת שיניים במרפאת שינייםאת החומר הפעיל מפעילים במרפאת השיניים באמצעות מקור אור או לייזר המחמם את אזור הטיפול ומאיץ את פעולת הבהרת השיניים. מדובר על חומר פעיל הנמצא בריכוז גבוה יחסית ולכן נדרש טיפול של רופא מוסמך. יש היום הרבה מרפאות פרטיות הפועלות ללא אישור של משרד הבריאות ואינן מוכרות על ידיו. יש יתרון גדול לביצוע הלבנת שיניים במרפאה מוסמכת – זמן הטיפול יהיה קצר מאוד ותוכלו לחזור לפעול כרגיל די מהר.
  • הלבנת שיניים פנימית – זהו טיפול שאינו נפוץ כל כך. מדובר על מצבים קיצוניים כאשר השיניים של המטופל נמצאים במצב בו כבר איבדו את חיותן וכך הצבע שלהן השתנה. במהלך הטיפול מחדירים את החומר הפעיל אל תוך השן.

יש לדעת

לאחר הטיפול יכולים לעלות תסמינים שונים על השיניים – אל תלחצו מזה, את כל ההנחיות ואת כל מה שיכול לקרות רופא השיניים יסביר לכם. חשוב לדעת שעישון מידי לאחר הלבנת השיניים אינו מומלץ וגם לפני הטיפול. העישון יכול לפגוע בתהליך ההבהרה. כמו כן, יש להימנע ממשקאות חמים, מיין אדום ומיצי הדרים. לאחר הטיפול השיניים הופכות לרגישות יותר להכתמה ולכן מומלץ להימנע מכל משקה חוץ ממים – לעיתים גם לתקופה של מספר שבועות. רק כך תוכלו להשיג את החיוך ההוליוודי המושלם.

גלילה לראש העמוד