המסת שומן בגלי רדיו

תוכן עניינים מהיר

המסת שומן בגלי רדיו (RF) נחשבת לאחד ההליכים הפופולריים והבלתי פולשניים שקיימים היום, להפחתת שומן. הפופולריות של ההליך נובעת מהיכולת שלו להפחית מצבורי שומן בולטים ועיקשים, בתוך פרק זמן קצר. טיפולי תדר רדיו הם מהירים, נטולי כאבים ואינם מצריכים תקופת השבתה, שלא לדבר על היותם נוחים באופן משמעותי, בהשוואה לרוב ההליכים האחרים להפחתת שומן.

הליך זה לא נוגע רק להפחתת שומן; טיפול המסת שומן בגלי רדיו יכול גם להגביר את ייצור הקולגן בעור, להפחית את הצלוליט ולהוביל למראה מוצק וזוהר יותר של העור. טיפול זה יכול להתאים היטב למרבצי שומן קטנים כמו סנטרים כפולים, לחיים שמנמנות, עודפי שומן בצידי החזה, וצלוליטיס.

איך גלי רדיו ממיסים שומן?

תדר רדיו מספק זרם חשמלי בטוח לאזור המטופל דרך האלקטרודות שבמכונת המכשיר. גלי הרדיו מחממים את האזור וחודרים לעומק העור. המוח מפרש את ה-RF כמקור אנרגיה, וגורם לעור להגיב כמו כוח נגדי. על ידי חימום התאים בטווח בטוח, הפעולה מובילה להידוק העור, מה שהופך אותו לחלק יותר תוך הפחתת הצלוליט.

עם ההתבגרות, מאגרי חלבוני האלסטין והקולגן בגוף פוחתים, בתהליך שגורם לעור להתקמט ולהיות רפוי, ובמקביל הוא הופך להיות גם רגיש יותר לצלוליטיס. החום במהלך המסת שומן בגלי רדיו מגרה את הקולגן, וגורם להתכווצות ולהידוק, תוך פגיעה בתאי שומן עיקשים.

ההיבט הטכני של הטיפול

גלי רדיו משפיעים על מולקולות מים ומעוררים תנועות סיבוביות שמשחררות אנרגיה תרמית שמחממת את הרקמה. ככל שיש לרקמה יותר מים, כך מתרחשת השפעה טובה יותר על גלי רדיו, ולכן מומלץ לשתות כמה שיותר מים לפני הטיפול ובמהלכו, לפחות עד שלושה ליטרים ביום.

המטרה היא לחמם את הרקמה לרמה של 42-44 מעלות צלזיוס ולהחזיק את הטמפרטורה לאורך זמן רב ככל האפשר. ככל שהטמפרטורה גדולה יותר, כך השפעת הטיפול טובה יותר. גלי רדיו משפיעים על רקמות חיבור, תאי שומן, בלוטות החלב, וחילוף חומרים. השיטה אינה אגרסיבית מכיוון שלא נגרמים נזקים חיצוניים גלויים לעור, וניתן להשתמש בטיפול זה לכל סוגי העור.

האם הטיפול בטוח?

טיפול בתדר רדיו להמסת שומן הוא הליך בטוח ומרגיע. לפני הטיפול, הרופא מעריך את הציפיות שלך מההליך ודן איתך לגבי היעדים שלך מהטיפול. ברגע שאתם מוכנים להתחיל, כל מה שנשאר לך לעשות זה לשכב על שולחן הטיפולים וליהנות מהחום הנוצר ממוליך ה-RF. כל ההליך נמשך כחצי שעה.

היתרון המשמעותי בהליך זה הוא שאין זמן השבתה, ואפשר לחזור לעבודה מיד. התוצאות מתחילות להיות גלויות לאחר שני מפגשי הטיפול הראשונים, ובחלק מהמקרים התוצאות יופיעו כעבור שישה מפגשים.

למי מתאים טיפול המסת שומן בגלי רדיו?

נשים או גברים שנחשבים כמועמדים אידיאלים לטיפול המסת שומן בגלי רדיו הם:

  • אנשים בריאים שיש להם מצבורי שומן עודפים שאינם מגיבים לשיטות של פעילות גופנית ואינם בהכרח דורשים ניתוח.
  • נשים שאינן הרות או מניקות.
  • אנשים שאינם סובלים מהשמנת יתר.
 • אנשים שאין בגופם שתלי מתכת פעילים כגון קוצב לב, שתל שבלול או משאבה סוכרתית. אם קיימים שתלים כאלה, חשוב ליידע את הרופא מראש.

מתי אפשר לראות תוצאות?

טיפול המסת שומן בגלי רדיו אידיאלי לנשים או גברים שאינם מעוניינים להמתין זמן רב להשגת תוצאות מטיפולים קוסמטיים להפחתת שומן, מכיוון שבגישה זו ניתן לחוות תוצאות במהירות רבה יותר מאשר בטכניקות אחרות להפחתת שומן.

וזה לא הכול, ניתן להמשיך לראות שיפורים נוספים ככל שעובר הזמן. מספר מפגשי הטיפולים הדרושים תלוי בתוצאות המבוקשות מההליך, ומסיבה זו מומלץ לקיים פגישת ייעוץ מקדימה לפני ההליך, על מנת שניתן יהיה לדון ביעדים האישיים. ברוב המקרים, נדרשים כשלושה עד שישה מפגשי טיפול.

האם התוצאות קבועות?

התוצאות נחשבות לקבועות באזורים המטופלים, אבל אם לא תשמרו על המשקל, רוב הסיכויים שהשומן יתחיל להצטבר באזורים אחרים.

תזונה בריאה בשילוב עם פעילות גופנית קבועה מבטיחים שמירה על תוצאות אופטימליות קבועות מההליך.

מה לגבי תופעות לוואי?

מומלץ שלא להשתזף או לעבור טיפול שיזוף מלאכותי במשך שבוע לפני מפגש טיפול המסת שומן בגלי רדיו, מכיוון שהשפעת השיזוף עלולה לגרום לגירוי מסוים בעור. יתכן כאב קל לאחר הטיפול, ומומלץ להשתמש בקרם לחות אם העור הופך להיות רגיש או מגורה. מומלץ גם לשתות הרבה מים בימים שלאחר הטיפול, מכיוון שהלחות בגוף מסייעת להתרבות קולגן.

יתכן שיופיעו כמה תופעות לוואי נוספות כמו למשל:

 • אדמומיות קלה באזור המטופל.
 • תחושות עקצוצים.
 • תחושות חמימות.
 • רגישות ברקמות.

תופעות לוואי אלה אינן מסוכנות, והן חולפות מעצמן עם הזמן. בסך הכול, הטיפול קל, ואפילו נעים קצת, ולחלוטין אינו כואב.

הנחיות לפני ואחרי טיפול המסת שומן בגלי רדיו

יש כמה צעדים שחשוב לנקוט בהם לפני ואחרי הטיפול. אלה כוללים:

 • לפני הטיפול וגם לאחריו, חשוב להפסיק לעשן ולשתות אלכוהול למשך מספר ימים.
 • מומלץ להימנע מפעילות גופנית שמובילה להתייבשות הגוף כמו אירובי, יוגה כוח, וכל פעילות גופנית מאומצת אחרת.
 • חשוב לשתות לפחות 8-10 כוסות מים כשלושה ימים לפני הטיפול ולאחריו.

החלטות כבדות משקל

המפתח האמיתי להצלחת טיפולי המסת שומן בגלי רדיו הוא סבלנות, כי לא תמיד ניתן לראות תוצאות מיד, ויתכן מאוד שיידרשו מספר מפגשי טיפול, בהתאם לכמויות השומן אותן יש להפחית. וחוץ מזה, תמיד טוב להכיר את כל האפשרויות לפני שמקבלים החלטות "כבדות משקל".

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד