המסת שומן בסנטר

תוכן עניינים מהיר

במאי 2015, ה-FDA אישר זריקה חדשה להמסת שומן בסנטר ובצוואר. זריקה חדשה זו פותחת את הדלת לאנשים רבים שיש להם מצב שנקרא "סנטר כפול", שהוא אחד ממשקעי השומן שהכי קשה להיפטר מהם בגישות רגילות של דיאטה ופעילות גופנית. 

זהו הליך שאינו פולשני, ולפניו, הטיפולים הזמינים היחידים היו שאיבת שומן או הרמת צוואר כירורגית, כאופציות היחידות להסרת עור השומן העודף למלאות submental, שהוא המונח הרפואי לסנטר כפול.

זריקות להמסת שומן: מה זה בדיוק?

טיפולי המסת שומן בסנטר באמצעות שריקות הם טיפולים קוסמטיים שאינם כירורגיים, שממקדים ומבטלים עודף שומן ועור מתחת לסנטר. הטיפול ממיס שומן סביב קו הלסת, הצוואר ומתחת לסנטר, ומפסל את הפנים, עם תוצאות אשר לא רק ישפרו את המראה הכללי שלכם, אלא יפחיתו את סימני ההזדקנות. 

המוצר המשמש להזרקות מכיל מרכיב פעיל זהה לחומר המופיע באופן טבעי בגוף, שאחראי לפירוק שומן. התרכובת מפרקת את תאי השומן שהגוף סופג, ומפרישה אותם.

על אילו הזרקות אנחנו מדברים?

Kybella היא חומר שווה ערך סינתטי של חומצה deoxycholic שמשווקת תחת השם ATX-101. חומצה זו מיוצרת באופן טבעי על ידי הגוף ופועלת ברמה מולקולרית להמרת שומן מאוחסן, לאנרגיה שמישה לתאים.

במילים פשוטות יותר, זוהי גרסה סינתטית של כימיקלים טבעיים המיוצרים על ידי הגוף, ותפקידה המקורי בטיפולי המסת שומן הוא זהה, להמיר שומן לאנרגיה ולדלדל מאגרי שומן באזורים שקשה להסירם.

כן, אבל האם הטיפול עובד?

קיבלה פועלת באמצעות השמדת דפנות התאים של תאי שומן, באופן שדומה להטלת בקבוק שמן זית במעבר של סופרמרקט. במקום שמישהו יבצע ניקוי במעבר, הגוף פשוט סופג את השומן שהוחזק בתאים. 

אז כן. הליך המסת שומן בסנטר ממיס את השומן, אבל זה פשוט לא הליך דרמטי כמו שהוא נשמע. התוצאות מעולות, ואין לכם יותר מצבורי שומן בסנטר ומעל הצוואר. זהו תהליך מבוקר, מה שהופך אותו לאחד ההליכים הקלים ביותר להסרת סנטר כפול לצמיתות.

אז לא רק שהטיפול עובד, הוא גם נחשב לפורץ דרך

מה שחשוב הוא שההליך קיבל את אישור ה-FDA להזרקה למרבצי שומן של הצוואר והסנטר. לפני שהטיפול אושר, אנשים קיבלו כל מיני טיפולי הזרקות של מוצרים שונים להמסת שומן, שהוגדרו כניסיוניים, והיו להם השלכות הרסניות.

איך הטיפול עובד?

טיפול המסת שומן בסנטר מתבצע על ידי זריקות באזור מתחת לסנטר. לפני ההליך, המנתח הפלסטי מסמן בזהירות את אזורי ההזרקה בתבנית דמוית רשת. ניתן להשתמש בחומר מקהה או בחבילת קרח על מנת להפחית את אי הנוחות ולהכין את האזור להזרקה.

רוב המטופלים מקבלים עשרים עד שלושים זריקות בטיפול אחד, אך חלקם מקבלים עד חמישים זריקות. במהלך השבועות הקרובים, החומצה פועלת בהדרגה לחיסול תאי השומן. מספר ההליכים הנדרשים תלוי במטופל, ורוב המטופלים זקוקים לארבעה עד שישה מפגשי טיפול, במרווחים של חודש לפחות בין כל מפגש טיפול, על מנת להשיג תוצאות טובות. 

מתי רואים תוצאות וכמה זמן הן נמשכות?

התוצאות מתחילות להיראות לאחר חודש עד חודש וחצי, והן נמשכות ללא הגבלת זמן. לאחר שחוסלו תאי השומן מהגוף, הם אינם מתחדשים. 

אבל חשוב להבין שתאי השומן הנותרים עדיין יכולים להתרחב עם עלייה במשקל, ולכן חשוב לשמור על משקל יציב ובריא. חלק מהאנשים עשויים להפיק תועלת מטיפולי תחזוקה אחת לשנה או שנתיים.

למי מתאים הטיפול?

אנשים שנחשבים כמועמדים מתאימים לטיפולי המסת שומן בסנטר הם כל האנשים שעונים על הקריטריונים הבאים:

  • הם בריאים ופעילים, וקרובים למשקלם האידיאלי, או שנמצאים במשקל האידיאלי שלהם.
  • יש להם סנטר כפול שאינו מגיב לתזונה או פעילות גופנית.
  • אנשים שמבקשים להסיר את השומן בסנטר שלהם ללא ניתוח וללא השבתה.

מה לגבי סיכונים או תופעות לוואי?

טיפולי המסת שומן בסנטר הם טיפולים שאינם פולשניים המתבצעים ללא הרדמה מקומית או כללית. הטיפול טומן בחובו פחות סיכון מניתוחים כירורגיים, אבל עדיין יש סיכוי להיתקל בהשפעות קלות כתוצאה מהטיפול. 

יש מטופלים שחווים אי נוחות קלה כתוצאה מהזריקות, ובימים שלאחר ההליך, ניתן להבחין בנפיחות, חבורות, אדמומיות או חוסר תחושה. תופעות לוואי אלה אמורות לשכוך לאחר שבוע עד שבועיים.

קיים סיכון קל מאוד לסיבוכים חמורים יותר כתוצאה מהטיפול. יש אנשים שחווים חולשת שרירי פנים, חיוך שאינו אחיד, קשיי בליעה או פגיעה עצבית בלסת. יחד עם זאת, היו סמוכים ובטוחים כי בידיו של מנתח פלסטי מומחה, הסיכון להתרחשות סיבוכים אלה הוא מינימלי.

"את צריכה לסבול כדי להיות יפה". אז זהו, שלא בדיוק

לא תמיד צריך לסבול, ובטח שלא בחושך. היום אפשר לקבל פתרונות מצוינים של המסת שומן בסנטר, עם אי נוחות מינימלית. הטיפול מתבצע ביעילות, בתנאי שהלכת לקבל אותו אצל מנתח פלסטי מומחה, ובסוף הטיפול, מתחיל התפקיד של הגוף, בעבודת חילוף חומרים לפירוק השומן. 

בלי חתכים, בלי צלקות, ובלי להשבית את החיים. רק סבלנות להתמיד בטיפולים הנדרשים, והרבה, הרבה, הרבה עבודה עצמית של שמירה על אורח חיים בריא.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד