המסת שומן ברגליים

תוכן עניינים מהיר

הצטברות של שומן ברגליים הינה תופעה נפוצה. תופעה זו נפוצה בעיקר בקרב גברים ונשים שירדו במשקל בצורה משמעותית אך בשלב מסוים הדיאטה והספורט כבר לא אפקטיביים ולא מצליחים להוריד את מצבורי השומן ברגליים. משום סיבה זו מקבלות הרגליים מראה שאינו תואם לחיטוב ששאר הגוף מקבל כתוצאה מהדיאטות והספורט. סיבה נוספת להופעתם והישארותם של מצבורי שומן ברגליים הינה מבנה גוף. מבנה גופם של גברים ונשים רבים גורם להצטברויות שומן באזורים שונים בגוף באופן טבעי וזה יוצר חוסר תיאום בין אזורי הגוף השונים. משום סיבות אלו וסיבות נוספות מבקשים גברים ונשים רבים להסיר מצבורי שומן מין הרגליים. אם בעבר המענה היחידי שניתן לצורך הסרת מצבורי שומן היה ניתוח שאיבת שומן הרי שהיום ישנה אפשרות נוספת בעלת יתרונות רבים, המסת שומן ברגליים ללא ניתוח.

מה זה המסת שומן ברגליים

המסת שומן ברגליים הינו תהליך של פירוק השומן באמצעים מלאכותיים ופינוים של מצבורי השומן מהגוף באמצעים טבעיים. באמצעות שימוש באנרגיית חום, כימיקלים ייעודיים, שאיבת החום הטבעי של מצבורי השומן ועוד ניתן להרוס את תאי השומן ולהפוך אותם לכדי נוזל, פעולה זו הינה מה שמאפשר לגוף לפנות את מצבורי השומן המומסים במהירות ובצורה שאיננה קורית כלל באופן טבעי.

כיצד מתבצעת המסת שומן ברגליים

כאמור, המסת שומן ברגליים יכולה להתבצע במגוון דרכים. המשותף לרוב הדרכים הינו שגם כאשר מדובר בהמסת שומן באמצעות הזרקת כימיקלים וגם להמסת שומן בחום או קור, השומן המומס מפונה בסופו של דבר מאזור הצטברותו באמצעות מערכת הלימפה הטבעית של הגוף. מכיוון שברוב שיטות המסת השומן אין כל חדירה פיזית אל פני העור ומשום שכאשר מדובר בהזרקת חומרים ממיסים אל פני העור מדובר בשימוש במחט דקיקה, לאחר טיפולי המסת שומן ברגליים לא נותרות צלקות על פני העור. כאשר בוחרים בהמסת שומן ברגליים באמצעות אנרגיית חום לדוגמא, שימוש בקרני לייזר או בגלי רדיו, חודרים גלי הרדיו או קרני הלייזר אל מצבורי השומן דרך העור החיצוני ללא השארת סימן עליו וממיסים את מצבורי השומן. לאחר זמן קצר מתאריך טיפול המסת שומן ברגליים מתחיל הגוף לפנות את השומן המומס מאזור הצטברותו וניתן להתחיל ולהבחין בתוצאות הטיפול. את תוצאות הטיפול במלואן ניתן לראות לאחר כארבעה חודשים בממוצע מתאריך הטיפול האחרון (במידה והיה צורך ביותר מטיפול אחד).

למי מתאימה המסת שומן ברגליים

המסת שומן ברגליים מתאימה לגברים ונשים אשר מבקשות להסיר מרגליהן מצבורי שומן לטווח הארוך. משום שהמסת השומן מתבססת על מנגנוני הפעולה הטבעיים של הגוף ולגוף ישנו את קצב הפעולה שלו, את תוצאות טיפולי המסת השומן ברגליים ניתן לראות במלואן לאחר כמה חודשים מתאריך הטיפול האחרון. מסיבה זו, המסת שומן ברגליים איננה מתאימה למי שתבקש להסיר מצבורי שומן לצורך קבלת תוצאות לקראת אירוע קרוב. בכל טיפול של המסת שומן ניתן להמיס עד כחצי ליטר של שומן. כאמור, לאחר טיפול המסת שומן הגוף מבצע פעולות פינוי של תאי השומן המומסים באופן טבעי ותהליך זה אורך כמה חודשים. משום סיבה זו, מי שמבקש להסיר מצבורי שומן שנפחם עולה על כחצי ליטר יצטרך לעבור סדרה של שני טיפולים לפחות כאשר בין כל טיפול לטיפול ישנו הפרש של כשלושה חודשים וזאת לצורך מתן הזדמנות לגוף לפנות את מצבורי השומן המומסים.

כמה זמן מחזיקות תוצאות המסת שומן ברגליים

לאחר תום הטיפולים ולאחר שעברו כשלושה עד ארבעה חודשים והתוצאות נראות במלואן, עולה השאלה האם יהיה צורך עתידי לעבור טיפול נוסף. תוצאות המסת שומן ברגליים יכולות להחזיק לאורך שנים רבות אך אחד הגורמים המשפיעים ביותר על הישמרותן של תוצאות המסת השומן ברגליים הינה השאלה האם תהיה עליה חוזרת במשקל. במידה ותהיה עליה חוזרת ומשמעותית במשקל ומשום שלגוף המטופל יש נטייה לאגור שומן באזור הרגליים כנראה שלאחר ירידה חוזרת במשקל יצטרך המטופל לעבור טיפולי המסת שומן נוספים. בנוסף, את טיפולי המסת השומן בגלי רדיו לדוגמא, ניתן לשלב ביחד עם טיפולי מתיחת עור הרגליים ומיצוקם וכך בסדרת טיפולים הדרגתיים ניתן לקבל תוצאות הן בפן הסרת מצבורי השומן הלא רצויים והן במיצוק העור ומתיחותו. כמו כן לאחר כל טיפולי המסת השומן ובמידה ונשארו עודפי עור ברגליים, ניתן לעבור טיפולי מתיחת העור ללא ניתוח.

תקופת ההחלמה מהמסת שומן ברגליים

לאחר טיפול המסת השומן ברגליים תתבקש המטופלת לשבת בקליניקה למשך שעה לצורך מנוחה. לאחר שתשוחרר, תוכל המטופלת לחזור לשגרה במהרה אך עם כמה הגבלות תנועה לפי הוראות הרופאה. לרוב תתבקש המטופלת להימנע מפעילות ספורטיבית למשך כמה ימים, להימנע מביקור בסאונה ואף להימנע מעיסוי האזור בו התבצע הטיפול. הגבלות תנועה אלו הינן גם אחד מיתרונותיה הגדולים של המסת שומן ברגליים שבניגוד לניתוחי שאיבת שומן בהם ישנו צורך להתחבר לניקוז למספר ימים, לפעמים להישאר לילה באשפוז והגבלות נוספות, לאחר המסת שומן ברגליים ניתן לחזור לשגרה היום יומית במהרה.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד