הצדדים שלא הכרתם בטיפולי שיניים

chair-2589771_640

טיפולי שיניים הם טיפולים בסיסים והכרחיים בעבור כל אדם. לצערנו, בלא מעט מקרים מסתבר כי הטיפול גרם לנזק תמידי או זמני בעבור המטופל, ולכן נדרש להגיש תביעת רשלנות רפואית. כיצד מגישים ומה חשוב לדעת? על כך ועוד –במדריך הבא.

טיפולי שיניים: זינוק במספר הפניות לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית

אחד הטיפולים המפחידים ביותר בעבור האוכלוסייה הוא טיפול שיניים, ואפילו באיגוד הפסיכיאטריה העולמי הגדירו את הביקור אצל רופא השיניים כחרדה לכל דבר ועניין. לצערנו, אנו שומעים בתקשורת על לא מעט מקרים בהם כתוצאה מטיפול רשלני לכאורה נגרם נזק למטופל/ת, מה שגורר הליכים רפואיים נוספים וכן עוגמת נפש של ממש. חשוב לציין כי תחום רפואת השיניים מפוקח ע"י איגוד רופאי השיניים, ולכן בעת הגעתכם לרופא חשוב מאוד לקבל המלצות וכן לבצע חקר באינטרנט אשר תוך שניות ספורות יכול להציג מידע שאולי הרופא מנסה להסתיר, הן בגין תלונות כנגדו או בגין התנהלות אשר חרגה מכללי המקצוע. מקרים של רשלנות רפואית בטיפולי שיניים מתרחשים מדי יום, ועדות לכך ניתן לראות בבתי המשפט אשר דיווחו על עלייה של עשרות אחוזים בהגשת תביעות. עם זאת, לא כל טיפול שיניים הוא רשלני.

כיצד תדעו האם תוכלו להגיש תביעת רשלנות רפואית בעקבות טיפול שיניים?

על מנת להוכיח כי טיפול השיניים היה רשלני, יש לגשת לעורך דין רשלנות רפואית אשר מתמחה בענף של רפואת השיניים. עורך דין מקצועי יבחן את המקרה הרפואי שלכם, וזאת בכדי לקבוע האם אכן מדובר במקרה של רשלנות. יש לקחת בחשבון כי עורך הדין לוקח מגוון רחב של שיקולים: היקף הנזק, אופי הטיפול, חוות דעת רפואית רלוונטית וכן בחינה של היקף הפיצוי אותו תוכלו לקבל, וזאת בכדי להבטיח כי הגשת התביעה אכן תישא פרי. במידה ואכן נמצא כי אתם עומדים בקריטריונים המשפטיים, תוכלו להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הרופא המטפל, הצוות הרפואי (כמו מרדימים ואחיות) וכן המוסד אשר בו התרחש הטיפול. מדובר בתביעה מורכבת, בעיקר בשל הצורך להוכיח בפני בית המשפט כי הרופא או הצוות המטפל חרגו מהסטנדרט הרפואי המקובל, וזאת בשל הנטייה של בתי המשפט לזקוף לזכות הרופאים את היותם בני אדם אשר יכולים לטעות, ולא במזיד. 

כיצד מוכיחים כי הרופא התרשל בתפקידו?

על מנת להוכיח כי טיפול השיניים אותו קיבלתם היה רשלני, מתבצעים מספר פעולות. ראשית כל, עורך דין מטעמכם יפנה לרופא שיניים אשר יבחן את נסיבות המקרה, ובהתאם לכך יקבע האם אכן ניתן להגיש תביעה. מדובר בחוות דעת הכרחית לצורך הגשת התביעה, בנוסף לפנייה לביטוח הלאומי לצורך קביעת אחוזי נכות, בהתאם להיקף הנזק. משום כך, זכרו כי ישנם צדדים לא נעימים לטיפול – בגינם ניתן לקבל פיצוי. 

גלילה לראש העמוד