הקטנת חזה לגברים

תוכן עניינים מהיר

גינקומסטיה היא מצב רפואי שמשפיע על גברים רבים. מצב זה, שלעתים רחוקות מהווה דאגה רפואית גדולה, יכול להיות מבוכה קוסמטית משמעותית הפוגעת בגברים בכל הגילאים. אבל מה שרבים לא יודעים הוא שזהו מצב שניתן לטיפול ביעילות, ובמקרים רבים עם תוצאות קבועות, על ידי הליך כירורגי פשוט.

אז אם אתם נבוכים להוריד את החולצה שלכם בפומבי או במצבים אינטימיים, או שאתם קונים במיוחד בגדים שמסתירים את החזה שלכם, עכשיו זה הזמן לבחור בהליך הקטנת חזה לגברים. זהו ניתוח שמתאים גם כד להדק את אזור החזה לאחר ירידה משמעותית במשקל, שגרמה לעור לשקוע. יחד עם זאת, ההליך אינו מתאים לגברים שפיתחו חזה גדול פשוט כתוצאה מעודף משקל.

חשוב לטפל קודם בגורם הבסיסי

הקטנת חזה לגברים הוא הליך כירורגי שמסיר עודף רקמות ועור מהחזה הגברי, ליצירת קווי מתאר חלקים וגבריים יותר. הליך זה מניב תוצאות קבועות למטופלים, כל עוד מטפלים בגורם לגינקומסטיה, אבל ברוב המקרים לא ניתן לזהות את הסיבה המקורית.

אבל אם המצב קשור לתרופה מסוימת שאתם נוטלים, או למצב רפואי בסיסי שיש לכם, חשוב לטפל בסוגיות אלה לפני הניתוח, על מנת להבטיח השגת תוצאות לאורך זמן.

למי ומתי הטיפול יכול להתאים?

גברים בכל הגילאים המודעים לעצמם ולגודל החזה שלהם, הם מועמדים טובים להליך הקטנת חזה לגברים. במקרים מסוימים, ההליך יכול להתאים גם למתבגרים, אם ניתן לייחס את הגורם לגינקומסטיה לגורם שהוא מעבר לשינויים הורמונליים. כאשר הגדלת החזה נובעת מרמות הורמונים, המצב משתנה לעתים קרובות באופן ספונטני במשך הזמן.

חשוב שהמטופלים יהיו במצב בריאותי טוב ויהיו מוכנים להקפיד על כל ההוראות לפני הניתוח, כדי להבטיח את השגת התוצאות הטובות ביותר. עליהם להיפגש עם הרופא העיקרי שלהם לפני שהם מתייעצים עם מנתח פלסטי, על מנת לטפל בסיבות האפשריות לגינקומסטיה. אם המשקל הוא גורם בסיסי למצב, מומלץ לרדת במשקל לפני הניתוח.

איך זה עובד?

מנתח פלסטי מבצע הליכי הקטנת חזה לגברים במרכז ניתוחים פרטי. ההליך מתבצע בהרדמה כללית, שלאחריה המנתח מבצע חתכים להפרדת שרירי החזה, שממוקמים בקפלי העור הטבעיים שמתחת לחזה או סביב הפטמה, שם הצלקות הגלויות יהיו מינימליות.

באמצעות חתכים אלה, המנתח מסיר את עודפי העור והרקמות. במקרים רבים מתבצעת שאיבת שומן להסרת אזורים מבודדים של שומן, מיצוי הרקמות השומניות העודפות, ויצירת קווי מתאר חלקים יותר.

לא רק שמפחיתים את השומן העודף, גם מקבלים חזה חדש לגמרי

לאחר שאיבת השומן, אפשר למקם מחדש את הפטמות, אם יש כמות גדולה של רקמות להסרה. בסיום ההליך, החתכים נסגרים באמצעות תפרים זעירים על מנת להפחית עוד יותר את ההצטלקות לאחר הניתוח. הניתוח נמשך כשעה וחצי, וברוב המקרים יש להישאר בבית החולים למשך הלילה.

עכשיו מתחיל תהליך ההתאוששות

זה יכול לקחת כמה שבועות עד שתתרחש החלמה מלאה מניתוח הקטנת חזה לגברים. יתכן שתצטרכו לקחת כמה ימי חופשה מהעבודה. אתם יכולים לצפות לפרק זמן של עד חצי שנה, עד שיתגלו התוצאות המלאות.

אתם תתבקשו ללבוש בגד אלסטי ביום ובלילה למשך כמה שבועות לאחר הניתוח. משך הזמן בו יהיה עליכם להמשיך ללבוש את בגד הדחיסה תלוי במהירות ריפוי הפצעים. לאחר שבוע או שבועיים, התפרים יתמוססו או יוסרו במרפאת הרופא.

חשוב להימנע מפעילות גופנית מאומצת והרמה של משאות כבדים עד חודש וחצי לאחר הניתוח. אתם יכולים לחזור לנהוג כשכבר לא כואב לחגור חגורת בטיחות, בפרק זמן שעשוי להימשך כמה שבועות.

תופעות לוואי שעשויות להתרחש

לאחר ניתוח הקטנת חזה לגברים, עשויות להופיע כמה תופעות לוואי כמו:

 • כאבים בחזה במשך כמה שבועות.
 • צלקות, שעשויות לדעוך בתוך כמה חודשים.
 • לרוב הגברים נשארת צלקת סביב הפטמה, אך היא מוסתרת על ידי קמט החזה.

מה יכול להשתבש?

הניתוח יכול לעתים לגרום לבעיות מיוחדות או לבעיות רגילות שקשורות לכל הליך כירורגי, כולל:

 • צלקות עבות וגלויות.
 • אסימטריה בחזה או בפטמות.
 • בעיות ריפוי פצעים.
 • אובדן תחושה בפטמות.
 • דימום ברקמת החזה, שיכול להתרחש במהלך היממה הראשונה לאחר הניתוח.
 • התפתחות גושים, שטפי דם או נפיחות.
 • דימום מוגזם.
 • תגובה אלרגית לחומר ההרדמה.
 • קריש דם שנוצר בעורקים העמוקים.

המנתח יסביר לכם עד כמה הסיכויים והסיבוכים האלו סבירים, ואיך לטפל בהם אם הם מתרחשים.

מה לעשות אם מתעוררות בעיות?

ניתוחים קוסמטיים יכולים לפעמים להשתמש, והתוצאות עשויות להיות לא מה שציפיתם. אבל אם אתם סובלים מתסמינים חריגים וחמורים, עליכם לפנות לרופא בהקדם האפשרי.

מצבים חמורים הם כאבים עזים או תסמינים שאינם צפויים, כמו אדמומיות בעור באזור המטופל, תחושת צריבה או נפיחות חריגה.

עוברים את הטיפול בחורף, נהנים בקיץ

חודשי החורף הם הזמן המושלם לקבוע הליך הקטנת חזה לגברים. הטמפרטורות הקרות מקלות על הסתרת שלבי ההחלמה מתחת לבגדים, כך שהאזור יכול להחלים כראוי. כשהמזג האוויר בקיץ יתחמם כמו שהוא יודע לעשות בישראל, החזה שלכם יבריא לחלוטין ותרגישו בנוח להופיע בבריכה או בחוף הים עם קווי המתאר החדשים שלכם.

רק לעתים רחוקות, גינקומסטיה היא עניין רפואי רציני, אך יכולה להיות לו השפעה רגשית ופסיכולוגית משמעותית. הקטנת חזה לגברים הופכת את סימני הגינקומסטיה ומשחזרת פרופיל גברי חלק לפלג הגוף העליון.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד