הרמת חזה

תוכן עניינים מהיר

ההליך הנפוץ ביותר של הרמת חזה, משיב מחדש את המיקום האטרקטיבי של הפטמה למיקום גבוה יותר על דופן החזה, ואפשר לעבור אותו בכל גיל, לאחר שהחזה סיים להתפתח. ההליך מתבצע על בסיס אשפוז, כלומר, ללא לינה למשך הלילה. ההליך נמשך כשלוש שעות ומתבצע בהרדמה כללית.

חלק מהנשים מבקשות לעבור גם הליך של הצבת שתלים בחזה, במקביל להליך ההרמה, ובמהלך פגישת הייעוץ הראשונה עם מנתח פלסטי, אפשר לקבל את כל ההסברים לגבי הליך הרמת חזה והליכים נוספים שאפשר לבצע במקביל.

קודם בואי נבין מה זה הרמת חזה

בהלך הרמת חזה, מנתח פלסטי מרים ומעצב את החזה מחדש, כדי להעניק לו מראה יציב ועגול יותר. הניתוח גם מסיר עודפי עור מסביב לחזה, מקטין את גודל הפטמה וממקם אותה במיקום חדש אטרקטיבי.

עם ההתבגרות, החזה מאבד את גמישותו ומוצקותו. הריון, הנקה ועליה במשקל, או אובדן מסיבי של משקל, עשויים להדגיש את הצורך בתהליך זה. חלק מהנשים בוחרות לעבור את הניתוח גם כשהחזה שלהן מתחיל לשקוע או לצנוח. 

איך מתנהל הליך הרמת חזה?

הרמת חזה מתבצעת בבית חולים, במרכז לניתוחים פלסטיים או בחדר הניתוחים הפרטי של המנתח הפלסטי. לפני הניתוח, מתקיימת פגישה עם הרופא המרדים, המנתח, ואנשי הצוות של חדר הניתוח. המנתח מסמן את המיקום הנכון החדש שאליו תעבור הפטמה, והאישה מובלת לחדר הניתוח, שם היא מקבלת זריקת הרדמה כללית.

המנתח מסיר עודפי עור ומרים את רקמת השד למיקום הנכון. אם המטופלת בחרה לעבור הליך הצבת שתלים במקביל, המנתח יציב אותם במיקום המתאים ואז יבצע סגירה וחבישה. יתכן שתוצב צינורית ניקוז זעירה בחזה למשך יממה עד יומיים.

מה קורה לאחר ההליך?

המנתח הפלסטי יסיר את התחבושות וצינורית הניקוז במהלך פגישת המעקב, ביום הראשון או השני לאחר הליך הרמת חזה, ויבדוק גם את גוון הפטמה ואספקת הדם. לאחר הניתוח, תיתכן תחושה לא נוחה למשך מספר ימים, וברוב המקרים הרופא ימליץ על לבישת חזייה או חבישה מיוחדת שמספקת את התמיכה הנחוצה במהלך תקופת ההחלמה. 

במשך השבוע הראשון, יתכן שיהיה צורך בתרופות נגד כאבים. אם הוצבו גם שתלים בשד, חשוב להימנע מכל השפעה על החזה, שעלולה לגרום לקרעים בשתלים. בתוך שבועיים-שלושה, המנתח יסיר את כל התפרים, וגודל החזה וצורתו ימשיכו להשתפר ככל שיעבור הזמן.

בתקופת ההתאוששות כל מה שאת צריכה לעשות זה להבריא

במהלך תקופת ההתאוששות, חשוב מאוד להגביל את הפעילות לפי הוראות המנתח ולדווח לו מיד על כל סימן לתופעות לוואי או בעיות שמתפתחות. לכל ניתוח יש סיכונים, שתיכף נדבר עליהם, אבל בינתיים חשוב להתרכז בהחלמה מלאה ונכונה.

מומלץ לישון על הגב עם כריות תומכות כדי להחזיק את החזה בתנוחה גבוהה. חשוב גם להימנע מהרמת משאות כבדים ופעילות גופנית מאומצת במשך שבועיים עד ארבעה שבועות לאחר הניתוח. הכאבים, החבורות והנפיחות אמורים להיעלם לאחר מספר שבועות, והתוצאות הסופיות עשויות להתגלות כעבור חודשיים עד שנה.

סיבוכים וסיכונים שקשורים להרמת חזה

כמו בכל ניתוח, גם ניתוח הרמת חזה קשור לכמה סיכונים אפשריים, שכוללים:

 • דימום.
 • זיהום.
 • הצטברות דם או נוזלים בחזה.
 • צלקות, שחלקן עשויות להיות עבות או כואבות.
 • ריפוי לקוי של החתכים.
 • אובדן תחושה בחזה או בפטמה, אבל זוהי תופעת לוואי זמנית.
 • צורה לא אחידה של החזה.
 • צורך בניתוח נוסף.
 • אובדן חלק מהפטמה או כולה, אבל זהו סיכון נדיר מאוד.

הקפידי לדון עם המנתח על כל הסיכונים האפשריים לפני ההליך, כדי שתוכלי להבין מתי מדובר במקרה חריג. חשוב להגיע מיד אל הרופא אם:

  • החזה מתחיל להיות אדום בצורה חריגה.
  • יש לך חום גבוה.
  • גם או נוזל אחר מחלחלים דרך החתכים.

 

 • יש לך כאבים חריגים בחזה או קשיי נשימה.

 

האם יש צורך בניתוח הרמת חזה לאחר הסרת שתלים?

אולי. מנתחים פלסטיים מבצעים לעתים הליך הרמת חזה לאחר הסרת שתלים. יתכן גם שעם הזמן, תבחרי לבצע הרמת חזה חוזרת כהליך "מגע" על מנת לשפר את המראה הכללי של החזה, אבל במקרה זה לא יידרש הליך באורך מלא.

איך הרמת חזה שונה מהגדלת חזה?

הליך הרמת חזה שונה מאוד מהליך הגדלה, שלא באמת מרימה את החזה. זה קצת מיתוס, שחייבים להעיף. נכון. עור החזה יהיה הדוק יותר עם הגדלה, אך רק למשך זמן קצר מאוד. 

האמת היא שאם מבצעים הליך הגדלת חזה במטרה להרים אותו, ברוב המקרים התוצאה הסופית תהיה פחות רצויה, שלא לדבר על האכזבה הגדולה.

בשורה התחתונה, מצפה לך עתיד עם חזה מורם ומוצק יותר

יתכן שעדיין יהיו לך צלקות על החזה, אך הן אמורות לדעוך לאורך הזמן. טכניקות הרמת חזה חדשות יותר מפחיתות את ההצטלקות, ועל מנת לשמור על המראה האטרקטיבי החדש שלך, מומלץ להימנע משינויים משמעותיים במשקל. 

יתכן גם שלא תוכלי להניק לאחר הניתוח, אז אם את מתכוונת להיכנס להריון בעתיד, התייעצי עם הרופא לפני ההליך.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד