הרמת עפעפיים

ניתוח אוף- צור קשר- ביוטיפול וומן

תוכן עניינים מהיר

ניתוח הרמת עפעפיים, מפחית את ה"שקיות" מהעפעפיים התחתונים ומסיר עודפי עור מהעפעפיים העליונים. המטרות לביצוע ניתוח זה הן ברוב המקרים קוסמטיות, אבל זוהי גם שיטה יעילה לשפר את הראייה בקרב אנשים מבוגרים שאצלם העפעפיים העליונים שוקעים ופוגעים בראייה.

ההליך אינו מבטל עיגולים כהים מתחת לעיניים, קווים או קמטים אחרים בפנים. ברוב המקרים ההליך מבוצע יחד עם הליכים אחרים כמו מתיחת פנים בלייזר, זריקות מילוי או הרמת מצח.

כשתבינו את תהליך ההזדקנות של העפעפיים, לא תוכלו לוותר על הרמת עפעפיים

ככל שעור הפנים מתבגר, הוא מאבד בהדרגה מגמישותו. העדר הגמישות בתוספת המשיכה המתמדת מכוח הכבידה, גורמים להצטברות עור עודף מוגזם על העפעפיים העליונים והתחתונים. עודף עור בעפעפיים התחתונים מוביל להתפתחות קמטים ותפיחות, וקפלי עור נוספים על העפעפיים יכולים להיתלות מעל הריסים ולהיכנס לשדה הראייה.

השומן שמרפד את גלגל העין יכול גם לגרום לתפיחות בעפעפיים העליונים והתחתונים. הקרום הדק שמחזיק את השומן במקום, נחלש עם הגיל ומאפשר לשומן לצאת קדימה אל העפעפיים, כמו בקע.

תוצאות אידיאליות ושינוי מוחלט של מראה הפנים: בואו נדבר במונחים של מועמדים מתאימים עם ציפיות סבירות

המועמדים הטובים ביותר להליך הרמת עפעפיים הם אנשים במצב בריאותי טוב, שיש להם ציפיות מציאותיות מההליך. רובם בגילאי 35 ומעלה, אך אם קיים במשפחתכם מצב תורשתי של עפעפיים רחבים או שמוטים, יתכן שכדאי לכם לעבור את הניתוח מוקדם יותר.

הניתוח יכול לשפר את המראה שלכם ועוזר לבנות את הביטחון העצמי שלכם. אבל חשוב להפנים שיתכן שלא תשיגו את המראה האידיאלי שאתם מצפים לו, ולא תקבלו תוצאות של שינוי מבנה הפנים שלכם. אז לפני שתחליטו לעבור את הניתוח, כדאי שתחשבו על המטרות שלכם, והתייעצו עם המנתח הפלסטי שבחרתם.

איך עובד הליך הרמת עפעפיים?

ההליך נמשך ברוב המקרים כשעתיים, אם הטיפול מתבצע על העפעפיים העליונים והתחתונים ביחד. הרופא משתמש בהרדמה מקומית, באמצעות הזרקת חומר משכך כאבים סביב העין, ובתרופת הרגעה לבליעה.

אם החלטתם לעבור הליך הרמת עפעפיים על כל ארבעת העפעפיים, המנתח יתחיל עם העפעפיים העליונים, ויבצע חתך בקווים הטבעיים של העפעפיים. באמצעות החתך, הוא מפריד את העור מהרקמה הבסיסית ומסיר את עודפי השומן והשרירים.

בשלב הבא, הוא סוגר את החתכים בתפרים קטנים מאוד, שנשארים למשך שלושה עד שישה ימים. ההליך שמבוצע על העפעפיים התחתונים עשוי להיות כרוך בתפרים או לא, תלוי בטכניקה שבה הרפא השתמש.

יש כמה טכניקות לטיפול בעפעפיים תחתונים

הטיפול בעפעפיים התחתונים עשוי להתבצע בחירה באחת מכמה שיטות. בשיטה אחת, המנתח מבצע חתך בעפעף התחתון, על מנת להסיר שומן. חתך זה לא יהיה גלוי. לאחר מכן, הוא יבצע הליך ריכוך לקווים דקים בעור, באמצעות לייזר CO2 או ארביום.

שיטה אחרת כוללת ביצוע חתך בשולי הריסים, דרכו המנתח יכול להסיר עודפי עור, שרירים רופפים ושומן. קו החתך דוהה כעבור זמן קצר. לאחר ביצוע אחד מההליכים האלה, המנתח עשוי להמליץ על טיפול חידוש פנים עם לייזר.

חשוב להבין איך מחלימים היטב מניתוח הרמת עפעפיים

לאחר ניתוח הרמת עפעפיים, יהיו לכם תפרים בשני העפעפיים, שיישארו למשך כמה ימים עד שבוע. תיתכן נפיחות ולפעמים גם חבלות, אך העפעפיים אינן נפגעת, והתוצאות יתחילו להתגלות כעבור שבוע עד שבועיים.

ביום הראשון שלאחר הניתוח, תתבקשו להניח חבילות קרות על העפעפיים, אחת לשעה, למשך כעשר דקות עד רבע שעה בכל פעם. הקרח יפחית את הנפיחות וימזער את החבלות. ביום השני יש להניח חבילות קרות אחת לכמה שעות, לפרקי זמן קצרים. כעבור יומיים, יש להניח קומרפסים חמימים, על מנת לקדם ריפוי מהיר יותר.

בפרק הזמן שלן ההתאוששות חשוב לנוח היטב, להימנע מפעילות גופנית מאומצת ועישון, לקחת כמה ימים של חופש מהעבודה, ולהקפיד על כל הנחיות הרופא, כאילו החיים שלכם תלויים בזה.

מה הם הסיבוכים האפשריים מהניתוח

סיבוכים מהליך הרמת עפעפיים הם נדירים, אך לעתים הם מתרחשים, ויכולים לכלול:

  • דימום.
  • זיהום.
  • עיניים יבשות.
  • גוון לא תקין של העפעפיים.
  • עור שמתקפל פנימה או החוצה בצורה שאינה תקינה.
  • חוסר יכולת לעצום את העיניים באופן מלא.
  • קו ריסים משוך כלפי מטה.
  • אובדן ראייה אפשרי.

אם אתם חווים אחד או יותר מהסיבוכים האלו, פנו לרופא בהקדם האפשרי.

אז התוצאות יכולות להיות יפות, אבל האם הן קבועות?

התוצאות של ניתוחי הרמת עפעפיים יכולות להחזיק לפחות חמש עד שבע שנים. לעתים רחוקות צריך לחזור על הניתוח, וכמובן שחשוב להבין שהעיניים ממשיכות להזדקן גם לאחר ההליך. אם מתרחשת שוב שקיעת עפעפיים כעבור מספר שנים, יתכן שההליך המומלץ להתמודדות עם המצב יהיה ניתוח הרמת מצח ולא הליך נוסף של הרמת עפעפיים.

בינתיים מה שאתם יכולים לעשות כדי לעזור לתוצאות היפות להחזיק מעמד זמן רב ככל הניתן, זה להתגונן מפני חשיפה מוגזמת לשמש.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד