והפעם, פוסט לאמהות: איך בודקים IQ לילדים?

Depositphotos_144054007_s-2019 (1)

כל ילד הוא מיוחד ומושלם כמו שהוא. לילדים שונים יש יתרונות וקשיים שונים. כאשר אנחנו חושדים שלילד שלנו יש בעיית אינטליגנציה או להפך כאשר אנחנו חושדים שהאינטליגנציה שלו מעל הממוצע של שאר בני גילו אנחנו צריכים לערוך לו מבחן אינטליגנציה (IQ) לילדים. מבחן מסוג זה ניתן לערוך או על ידי ריאיון ותצפית כאשר הילד עדיין לא יודע איך לקרוא ולכתוב או במבחן כתוב כאשר הילד כבר רכש את מיומנות הקריאה והכתיבה.

למה חשוב לבדוק IQ לילדים?

חשוב מאוד לבדוק IQ  לילדים כי כך ניתן להתאים את רמת הלימודים לילד לפי היכולת האישית שלו. כאשר לילד שלנו יש למשל IQ  נמוך חשוב מאוד לזהות זאת ולתת לו מענה מתאים כמו סייעת, לימודים בבית ספר מיוחד או שיעורים פרטיים לחיזוק שלו. כאשר להבדיל לילד שלנו יש IQ  גבוה מעל הממוצע אנחנו יכולים להקפיץ אותו כיתה או לרשום אותו לבית ספר מיוחד למחוננים כך שהגירויים שהוא יקבל יתאימו יותר לצרכים וליכולת האישית שלו.

איך תוצאות מבחן IQ יכולים להשפיע על חייהם של ילדים?

תוצאות מבחן IQ  לילדים יכולים להשפיע על איכות חייהם של ילדים שעוברים אותם. כאשר תוצאות המבחן של הילד נמוכות זה יכול להשפיע על המוסד בו הוא ילמד ועל העבודה שהוא יצטרך לקבל טיפול מותאם אישית למצבו. כאשר התוצאות של המבחן של הילד גבוהות אנחנו יכולים יותר לעזור לו לממש את הפוטנציאל האישי ולהגיע לגבהים חדשים. כאשר הילד שלנו יאובחן בעקבות מבחן כמחונן או גאון נוכל לטפח אותו ואת תחומי העניין המיוחדים שלו כך שהוא יוכל יותר להצטיין ולהגשים את היכולות האישיות שלו.

מבחן IQ וטיפול נכון ומתאים לילדים

מתי יש לערוך מבחן IQ  לילדים? יש לערוך מבחן IQ  לילדים כאשר אנחנו חודשים שהם לא נמצאים בטווח הנורמה עם ה- IQ שלהם למעלה או למטה יותר. כאשר הילדים שלנו מתמודדים עם אינטליגנציה מחוץ לטווח הנורמה כאשר היא נמוכה או גבוה יותר הם זקוקים לתנאי מחייה מיוחדים ומותאמים למצב שלהם. גם ילדים מחוננים וגם ילדים מאותגרים שכלית זקוקים לתנאי מחיה מיוחדים להבדיל אחד מהשני ומילדים אחרים שנמצאים בטווח הנורמה. תנאים אלו יוכלו לאפשר לילדים להגשים את מלוא היכולת שלהם ולהרגיש הרבה יותר טוב והרבה יותר נינוחים מבחינה רגשית.

בסופו של דבר כאשר אנחנו בוחרים לערוך מבחני IQ לילדים שלנו אנחנו יכולים להכיר אותם טוב יותר. אנחנו יכולים להכיר טוב יותר את הילדים שלנו אם נעשה להם מבחן מסוג זה ולהבין טוב יותר את הצרכים האישיים שלהם. כאשר נדע אם הילדים שלנו מחוננים או בעלי אינטליגנציה מאותגרת נוכל להיות להם הורים טובים יותר ולספק להם איכות חיים טובה הרבה יותר.

גלילה לראש העמוד