טיפול באקנה

קוסמטיקנה-1

טיפול באקנה הוא חלק חשוב בכל שגרת טיפוח העור. חשוב לדעת מה גורם לאקנה וכיצד לטפל בה ביעילות. גלה מדוע יש צורך בטיפול באקנה והסיבות העיקריות לאקנה: עור שמן, מתח, הורמונים ולכלוך.

אקנה היא הפרעת עור הנגרמת מגירויים ודלקות של העור עם פצעונים, נקודות שחורות ונקודות שחורות.

זהו מצב הקשור להורמון המשפיע בעיקר על בני נוער ומבוגרים. ניתן לטפל באקנה באמצעות תרופות מקומיות, אנטיביוטיקה, חמצן בנזואיל, רטינואידים וטיפול בלייזר.

אקנה היא מחלת עור שכיחה שמשפיעה על 1 מכל 5 מתבגרים ועד 1 מכל 3 צעירים.

ישנם שני סוגים של אקנה: נקודות שחורות ופצעונים. נקודות שחורות נמצאות בדרך כלל על הפנים ואילו פצעונים, שהם יותר מודלקים, מופיעים על הפנים והגוף. מצב זה יכול להיגרם ממספר דברים, כגון גנים, הורמונים, רמות מתח, בחירות אורח חיים ושגרות היגיינה.

ישנן דרכים שונות לטיפול באקנה. אחת הדרכים היא להשתמש בתרופות ללא מרשם או תרופות מרשם מרופא או רופא עור. שיטה נוספת היא לקבל פילינג כימי מרופא עור. כדי להיפטר מצלקות אקנה, ניתן להשתמש בחיפוי לייזר יחד עם פילינג כימי לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

אקנה היא מצב עור המשפיע על הפנים, הצוואר, החזה והגב. זה נגרם כאשר נקבוביות בעור נסתמות בתאי עור מתים ושמן מהעור. אקנה מתחיל לרוב בגיל ההתבגרות, כאשר ההורמונים של האדם משתנים. אקנה יכול להתפתח גם בבגרותו עקב מתח או תרופות מסוימות

הסוג הנפוץ ביותר של אקנה נקרא acne vulgaris. התסמין הבולט ביותר לאקנה מסוג זה הוא נקודות שחורות ונקודות שחורות על הפנים. כשהם נסתמים בשמן ובחיידקים הם יוצרים "זיטים" או "פצעונים"

אקנה אינו מדבק, אך הוא עלול לגרום לך להרגיש מודע לעצמי לגבי המראה שלך. טיפול באקנה כרוך בדרך כלל בשימוש בתרופות מקומיות להרג

אקנה מתרחש כאשר זקיקי השיער על העור שלך נחסמים, מה שמוביל להצטברות של שמן ותאי עור מתים. אקנה נגרמת לעתים קרובות משינויים הורמונליים, מתח, מזון וגנטיקה.

ישנן מספר אפשרויות לטיפול באקנה בהן תוכלו להשתמש בכדי לסייע בניקוי העור. אלה כוללים טיפולים מקומיים (קרם לחות או קרמים), אנטיביוטיקה (נלקחת דרך הפה), בנזואיל חמצן (חומר כימי שהורג חיידקים) ואקוטאן (תרופה המפחיתה דלקת).

טיפולים באקנה:

– טיפולים אקטואליים כמו קרם לחות או קרמים

– אנטיביוטיקה שנלקחת בפה – חמצן בנזויל אשר הורג חיידקים

– Accutane אשר מפחית דלקת

אקנה הוא מצב עור נפוץ מאוד מכיוון שנקבוביות העור נסתמות בשמן, לכלוך ושומנים אחרים. ישנן סיבות רבות שיכולות לגרום לאקנה להופיע על הפנים שלך.

אקנה יכול להיגרם מגורמים רבים כגון הורמונים, גנטיקה, מתח, עור שמן מדי, תרופות ומרכיבי מזון. אקנה יכול להיגרם גם מגורמים סביבתיים כמו תזונה והרגלי שינה. ישנם מספר טיפולים לאקנה, אך ניתן להשתמש בהם רק בכמה מהם לטיפול בה.

אקנה הוא מצב עור המשפיע על אנשים מכל הגילאים וסוגי העור. זה יכול להוביל לבעיות רגשיות ופסיכולוגיות, כמו גם פיזיות.

אקנה היא הפרעה דלקתית נפוצה המתרחשת כאשר זקיקי השיער נסתמים בשמן ותאים מתים, המכונים חלב. החלב מצטבר לתקע החוסם את פתיחת הזקיק וזה גורם לדלקת על פני העור, והתפרצויות אקנה מתרחשות בשכבת העור העליונה. לא נדיר שחולים הסובלים מאקנה חווים דלקת ביותר מאזור אחד בגופם.

שכיחות האקנה נקשרה לשינויים בתזונה, רמות מתח, תרופות מסוימות כגון סטרואידים או גלולות למניעת הריון, גנטיקה, שינויים הורמונליים כמו אלה הנגרמים על ידי גיל ההתבגרות או הווסת, תופעות לוואי

טיפול באקנה הכרחי לריפוי אקנה מבפנים כלפי חוץ, טיפול באקנה יכול להתבצע מבחוץ מבפנים או מבפנים החוצה. הגישה מבחוץ כרוכה בשימוש בטיפולים אקטואליים, כגון קרמים וג'לים, המורחים על העור כדי לייבש שמן ולמזער דלקות.

הגישה מבפנים כלפי חוץ כוללת נטילת תרופות מרשם דרך הפה או החלתן ישירות על העור באמצעות כתם או קרם עור.

ישנן מספר תרופות מרשם שיכולות לשמש לטיפול באקנה. הפופולריים ביותר הם רטינואידים מקומיים, אנטיביוטיקה, אמצעי מניעה אוראליים וטיפולים הורמונליים, תחליב בנזואיל חמצן, תמיסת חומצה סליצילית וכו '.

אקנה אינה מחלה אך היא יכולה להיות סימפטום של מחלות עור אחרות. לכן, לפני שתתחיל לטפל באקנה, יש לזהות מה גרם לאקנה מלכתחילה

אקנה נגרמת על ידי נקבוביות סתומות ושמן שנלכד בעור.

העור מייצר שמן כהגנה מפני לכלוך וחיידקים. כאשר הנקבוביות הללו נסתמות בשמן, חיידקים ותאי עור מתים אז אקנה מתחיל להיווצר. אקנה מתרחשת גם כאשר רמות ההורמונים שלך משתנות או אם אתה לחוץ או שאתה דיאטה לא בריאה.

אקנה היא מחלת עור שרוב האנשים חווים במהלך ההתבגרות. זה בא לידי ביטוי בצורה של פצעונים וציסטות שיכולים להיות די כואבים.

אקנה נגרמת על ידי שינויים ברמות ההורמונים וייצור מוגבר של חלב, שהוא שמן המופרש מבלוטות החלב כדי להגן על העור ולחותו.

כמה מהגורמים השכיחים ביותר לאקנה הם:

-שינויים הורמונליים כגון הריון או התחלה או הפסקת אמצעי מניעה הורמונליים

-הורמונים ממזונות כמו חלב, גבינה, סויה, בשר עם תוספת הורמונים (כמו בקר) וכו '.

-גנטיקה כמו למשל בני משפחה הסובלים גם מאקנה

הסיבה העיקרית לאקנה היא ייצור עודף של חלב והצטברות של תאי עור מתים. יש צורך בטיפול באקנה כדי למנוע את החמרה ולגרום לסימני קבע על פני העור.

כיום קיימים טיפולים רבים לאקנה בשוק. אבל כשזה מגיע לבחירה מכל המוצרים האלה, זה יכול להיות מבלבל למדי. יש לקחת בחשבון גורמים כגון סוג, חומרה, רגישות, גיל וסוג עור לפני שמחליטים על מוצר.

אקנה הוא מצב עור בו מתפתחים פצעונים או נגעים בפנים, בצוואר, בחזה ובגב. הם נגרמים כאשר זקיקי השיער נסתמים בשמן ותאי עור מתים. אקנה יכולה להיגרם גם מיצור עודף של חלב על ידי בלוטות החלב בעור.

ניתן לטפל באקנה בעזרת תרופות מסוימות, יישומים מקומיים, שינויים בתזונה וטיפולים טבעיים אחרים. חלק מהטיפולים הללו יעילים ביותר לטיפול באקנה בעוד שאחרים בעלי אחוזי הצלחה מעטים מאוד.

הדרך הטובה ביותר לטפל באקנה היא לטפל הן בגורמים חיצוניים המפעילים אותה והן בגורמים פנימיים שגורמים לה להתמיד או להחמיר. טיפול באקנה יכול להיעשות מהבית ללא שימוש במרשמים עבור אנשים מסוימים בעוד שאחרים יצטרכו מרשמים מרופא לפני שהם יכולים להיפטר.

גלילה לראש העמוד