טיפול בפיגמנטציה – מה אפשר לעשות?

pexels-dhyamis-kleber-609549 (1)

פיגמנטציה הוא מונח רפואי שמשתמשים בו לתיאור של כתמי עור כהים יותר, אותם כתמים או כאלו שמכנים אותם גם "טלאים" נובעים מעודף ייצור של מלנין, עודף המלנין יכול לנבוע כמעט מכל דבר, החל מצלקות אקנה ועד לחשיפה מוגברת לשמש ואפילו אצל נשים בהריון בגלל תנודות הורמונליות.

אם את מתמודדת עם פיגמנטציה ומתחילה לחשוש מהדבר הגרוע מכל, דעי שיש לכך פתרון, אבל ראשית יש לאבחן את הבעיה אצל רופא ולוודא שאכן הבעיה היא פיגמנטציה ולא משהו שאחר שעור הגוף ניזוק ממנו.

יש מספרים דרכים להתמודד עם פיגמנטציה, הדרך הטובה ביותר היא שימוש בקרמים מבהירים, מבין הקרמים ניתן למצוא את מותג טוליפ נטורל שהפך לשם דבר עולמי לטיפול בכתמי פיגמנטציה וטיפוח ושיקום העור.

הקרמים האיכותיים האלו ניתנים ללא מרשם ומכילים מרכיבים שעוזרים להפחית את הפיגמנטציה בעור, הקרמים מגיעים בצורת ג'ל, כל מה שרציך לעשות הוא רק למרוח את הקרמים פעמיים ביום (לפי הוראות השימוש) ולהמתין לראות את התוצאות המדהימות שהקרמים האלו יכולים להביא.

המרכבים הנפוצים שנמצאים בקרמים לטיפול בפיגמנטציה :

  • הידרוקינון
  • תמצית ליקוריץ
  • N- אצטילגלוקוזאמין
  • ויטמין B-3 (ניאצינאמיד)

הקרמים לטיפול בסימנים פועלים בצורה הטובה ביותר על כתמים שטוחים, באם מדובר על כתמים עמוקים יש צורך לפנות לטיפול יותר עמוק ואינטנסיבי, בדרך כלל יש רבים שמנסים לטפל בצלקות אקנה עמוקות באמצעות קרמים רפואיים אינטנסיביים, שאלו דורשים מרשם רפואי, אם מדובר על בעיות שטחיות קרמים קוסמטיים יכולים להיות חלפוה טובה ועדינה מאשר טיפול בחומרים רפואיים.

בנוסף מומלץ מאוד לבחון את סוג בחומר איתו אתם משתמשים, זאת מכיוון והרבה מאוד מוצרים שנועדו לטפל בפיגמנטציה מצאו שכספית יעילה לטיפול ולכן משתמשים בריכוז גבוה של כספית שיכול להוות סכנה מיידית, במקרה כזה אסור בשום אופן להשתמש במוצר.

אם אתם רוצים להיות רגועים עם המוצרים שאתם רוכשים מומלץ לפנות ולעבוד רק עם קמעונאים שאתם בטוחים שיביאו לכם את המוצרים המקוריים.

טיפים לטיפול נכון 

המוצרים האיכותיים ביותר לא מספקים בכדי לתת את המענה המלא, רק בזכות שימוש נכון ובכמויות מדויקות ויחד עם התמדה בטיפול התוצאות לא יאחרו לבוא, בכדי שזה יקרה הבאנו לכם עוד כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע את הטיפול בצורה הטובה ביותר.

  • בצעו את הטיפול בשעות הלילה : בשעות הלילה אין כלל חשיפה לשמש, שהיא גם הגורם העיקרי לכתמי פיגמנטציה.
  • דוחים סיפוקים : יש רבות שאין להן את היכול לדחות סיפוקים, אבל חשוב לציין ולהבין שטיפול בכתמי פיגמנטציה הוא לא דבר שקורה ביום אחד, בהחלט ניתן לראות את התוצאות במהירות אבל חשוב לקחת בחשבון שמשך הטיפול הוא לכל הפחות שלושה שבועות.
  • הקפדה על חוק ההגנה : מרגע התחלת הטיפול את חייבת לאמץ לעצמך חוק חדש והוא חוק ההגנה, אין מצב שאת יוצאת מהבית ללא מריחה של קרם הגנה על עור הפנים, כל יציאה מהבית בימי הקיץ, אפילו אם לא מדובר על יציאה לים עדיין חשוב להשתמש בקרם הגנה.

המאמר באדיבות : https://www.dealcosmetics.co.il/ המומחים המובילים בישראל למוצרי טיפוח לשיער ולגוף.

גלילה לראש העמוד