טיפים להתאמת משקפיים למראה הפנים

online

מחפשים אחר משקפי השמש הכי טרנדיים ויפים שאפשר למצוא באינטרנט? בשורה התחתונה, יופי זה עניין של טעם. מה שייראה לנו מדהים, לעיתים ייראה לחברים שלנו פחות מקסים. אבל אתם לא רוכשים משקפי שמש עבור החברים, אלא עבור עצמכם. והנה הטיפים כיצד להתאים אותם למראה הפנים והסטייל הכללי.

כל אחד מאיתנו ניחן בתווי פנים אחרים. חלקנו עגולים יותר, לחלקנו יש אף פחות בולט מאשר לאחרים, סנטר יותר גדול ופחות, לחלקנו יש גבות עבות וחלקנו בעלי גבות דקות. בפועל, לכל אחד מאיתנו יש את המראה הייחודי שלו או שלה. גם תאומים זהים, לא תמיד הם יהיו זהים לחלוטין. ומאחר שכל אחד מאיתנו ניחן בתווי פנים שונים, כל אחד מאיתנו יעדיף משקפי שמש מסוג אחר ובדגמים אחרים. בואו נדבר על הטיפ הראשון – התאמת משקפי שמש בעזרת חבר טוב.

רגע לפני שמגיעים לחנות המשקפיים, עם מי הולכים לשם?

כל חנות משקפיים תחזיק אצלה משקפי שמש לכל סוגי תווי הפנים. בין אם יש לכם פנים מוארכות, עגולות או מרובעות יותר, אתם תוכלו למצוא משקפי שמש שיתאימו לכם בול. זה רק מצריך מעט מאמץ הכרוך במדידת משקפי שמש מסוגים שונים. ואם איתרתם חנות משקפיים וגם זכיתם למצוא את המשקף שלכם, יהיה כדאי לקבל גם חוות דעת של מישהו אחר. 

כמובן, אנחנו לא מתכוונים לחוות דעתו של המוכר בחנות. מבחינת המוכרים, הם יעשו הכול בכדי שאתם תרכשו את המשקפיים שאהבתם. הם לא ירצו לבלבל אתכם ולגרום לכם לסטות מבחירת המשקף. אם אפשר, יהיה עדיף לקחת אתכם חבר לחנות ולהתייעץ עמו. ככה בטוח תוכלו לקבל חוות דעת אובייקטיבית. לאחר שהבנו את זה, בואו נדבר על התאמת המשקף עצמו.

כיצד מתאימים משקפי שמש למראה הפנים?

אם אתם רוכשים משקפי שמש, אתם רוצים שיהיה לכם נוח להרכיב אותם. בכל חנות משקפיים ניתן למצוא משקפיים בכל הגדלים. בעוד שחלק מהאנשים יעדיפו משקפי שמש שמורכבות באופן רופף מעט, חלק אחר מהאנשים יעדיפו שהמשקף יישב בצורה צמודה על הפנים. המלצה שלנו – לכו על האמצע.

משקפי שמש שיושבים מאוד צמוד לפנים, לא תמיד ירגישו לכם נוח בטווח הארוך. כשאתם מודדים את המשקף בחנות, תוודאו גם שהמשקף לא מאוד גדול או מאוד קטן עליכם. המידה צריכה להיות פרופורציונלית לגודל הפנים. בפועל, המסגרת של המשקפיים צריכה להתאים ממש כמו כפפה ליד. לא לוחץ מדי ולא רופף מדי.

טיפים להתאמת משקפי שמש

קודם כל, נסו להרכיב את המשקפיים וכעת, הביטו למראה הקיימת בחנות. כעת תפסעו צעד אחד אחורה, ותנסו לבדוק באם הצדדים של המסגרת נראים רחבים או צרים מהפנים שלכם. יהיה אפשרי גם לבקש מהחבר שבא איתכם להסתכל ולבדוק. אם המוטות של המסגרת נראית עקומים בזמן שאתם מסתכלים מטה, כנראה שהמסגרת הזו קטנה מדי עבורכם.

מבינת המבנה של המשקפיים, בכל חנות משקפיים יש מסגרות לכל סוגי תווי הפנים. למשל פנים מרובעות, להן תתאים מסגרת עגולה יותר. פנים עגולות, בדרך כלל תחמיא להם מסגרת מרובעת. המפתח הוא לנסות ליצור מעין קונטרה עיצובית של המשקפיים מול הפנים.

גלילה לראש העמוד