טיפים לשמירה על עור הפנים

Depositphotos_483040898_s-2019 (1)

קצב ההזדקנות של עור הפנים תלוי הרבה בגורמים גנטיים שונים, אך אין ספק כי גם דברים שאנו עושות ולא עושות יכולים להשפיע באופן ישיר על מראה וחיוניות עור הפנים. כדי למנוע הזדקנות מוקדמת של העור ולשמור על מראה עור בריא, רענן וקורן כדאי לאמץ מספר טיפים מועילים ושימושיים שכל אחת יכולה לאמץ בקלות.

לחות קבועה לעור הפנים

מזג אוויר חם ויבש עשוי לייבש את עור הפנים, וכן גם מזג אוויר קריר יכול לגרום לעור לאבד מהלחות הטבעית שלו. כדי להימנע מהשלכות האקלים על עור הפנים, חשוב להעניק לעור לחות קבועה באמצעות מריחת תכשירים וקרמים איכותיים באופן יומיומי. תכשירים אלו יכולים להיות קרמי לחות ליום וללילה, ג'לים מרעננים במרקם קליל, סבוני רחצה עדינים לעור הפנים המוסיפים לחות לעור ועוד תכשירים נוספים.

שתיית מים בכמות מספקת

דרך נוספת להעניק לחות לעור היא באמצעות שתייה של מים, רצוי לפחות עד 10 כוסות מים בכל יום. שתיית מים בכמות מספקת תשמור על הלחות הטבעית של העור, כך שהוא יראה תמיד חיוני וגמיש למראה וכמובן ימנע הופעה מוקדמת של קמטים סוררים. למרות שמים מוסיפים הרבה לחות לעור, יש לזכור כי מים גם עשויים לייבש את העור – זאת כאשר שוטפים פנים או מתקלחים זמן ממושך מדי, ובמיוחד אם משתמשים במים חמים. לכן שתו הרבה מים והימנעו ממקלחות חמות וארוכות.

אורח חיים בריא

גם אימוץ של הרגלי חיים בריאותיים יכולים לתרום רבות לשיפור המראה והחיוניות של העור, ובפרט של עור הפנים. לכן מומלץ להקפיד על צריכת מזונות בריאים בעלי ערכים תזונתיים החיוניים לגוף כמו ירקות, פירות, דגנים מלאים, דגים, אגוזים ועוד מאכלים שיש בהם כמויות נאות של וויטמינים ומינרלים.

בנוסף לתזונה מאוזנת ובריאה, מומלץ לאמץ גם פעילות גופנית קבועה ומתונה מספר פעמים בשבוע. ניתן לצאת להליכה רגלית, ריצה מתונה, רכיבה על אופניים או להשתתף בחוגי ספורט וכושר. מחקרים מראים כי פעילות גופנית מגבירה את זרימת הדם, מזרימה לכל הגוף חמצן וויטמינים חיוניים וכן גם מסייעת להפחית לחצים נפשיים.

שימוש בתכשירי טיפוח מותאמים לעור הפנים

מדפי הפארם מציעים שלל תכשירים קוסמטיים ייעודיים לשמירה על עור הפנים, אך יחד עם ההיצע הגדול חשוב לזכור כי לא כל קרם מתאים לכל אחת. לכל אחת יש סוג עור אחר, בין אם מדובר על עור שומני, יבש או מעורב ולכן יש להתאים לכל סוג עור את תכשיר הלחות הכי מתאים ואפקטיבי.

לדוגמה עור שומני נוטה לפתח פצעונים בגלל עודף פעילות של בלוטות החלב בעור, ולכן קרם לחות שיתאים לו הוא כזה בעל מרקם קליל ועל בסיס מים בלבד. לעומתו, עור יבש דווקא זקוק לכמה שיותר לחות ולכן הקרם שיתאים לו יהיה בעל מרקם כבד ועשיר יותר.

מריחת קרם הגנה גם בחורף

קרינת השמש מחוללת אינספור נזקים לגוף, ביניהם גם פגיעה בלחות ובחיוניות של העור כתוצאה מחשיפה אל קרני UVA המעודדות הזדקנות מואצת של העור. לכן כדי למנוע את ההשלכות של נזקי השמש, חשוב למרוח קרם הגנה בכל עונות השנה – וגם בחורף כאשר מזג האוויר מטעה והשמש איננה חזקה כמו בקיץ, אך הקרינה עדיין קיימת ועשויה לפגוע בעור.

גלילה לראש העמוד