כך תתאוששו מניתוח מתיחת בטן בצורה הטובה ביותר

ניתוח מתיחת בטן

מתיחת בטן היא אף פעם לא ניתוח פשוט או קל לעבור. אם כבר החלטתם על ביצוע הניתוח, מן הסתם שהתייעצתם עם רופא מנתח, עברתם על כל הפרטים הקטנים ואתם מוכנים לתאריך שבו קבעתם את הניתוח. אז לניתוח אתם מוכנים, האם אתם מוכנים לחלק הקשה ביותר? זמן ההתאוששות?

במידה ואתם לא באמת יודעים מה הולך לעבור עליכם, הנה מספר טיפים שיוכלו לעזור לכם משמעותית בזמן ההחלמה-

הליכה

בשבוע הראשון, לפחות, אל תצפו ללכת מהר או בקצב רגיל. הגוף שלכם עבר טראומה במרכזו והסיכוי שתצליחו או תרצו למתוח את פלג הגוף העליון שלכם למנח ישר הוא אפסי. לאחר ניתוח מתיחת בטן, הידוק שרירי הבטן יוצרים אי נוחות ולכן יהיה לכם נוח יותר ללכת כפופים. קחו בחשבון, שתופעת הלוואי של הליכה כפופה תהיה כאבי גב. לכן, במידת הצורך, נסו לנוע עם מקל הליכה, לפחות בשבוע הראשון, בכדי להוריד מעמסה מהגב שלכם.

דאגו שיהיה איתם מישהו

את הפעולה הזו אתם רוצים לעשות הרבה לפני שאתם מבצעים את ניתוח מתיחת הבטן שלכם. מאחר ותופעות הלוואי של הניתוח מאטות את היכולות הבסיסיות שלכם, אתם בוודאות תרצו שיהיה מישהו לידכם לכל אורך ההתאוששות, או לפחות בתחילתה, שיעזור לכם בכל דבר שתצטרכו. החל מלקום ממצב שכיבה לישיבה, ישיבה לעמידה, הליכה לשירותים ועוד.

הכינו פינה נוחה

גם את הפעולה הזו רצוי שתכינו מבעוד מועד, כך כשתגיעו הביתה הכל יהיה מוכן לקראתכם. אם יש לכם שתי קומות בבית, רצוי שהפינה הנוחה תהיה דווקא בקומת הקרקע ולא איפה שחדר השינה שלכם, במידה והוא בקומה השנייה. מאחר והתנועה שלכם תהיה כל כך מוגבלת. לא תרצו לסחוב את עצמכם מרחקים ארוכים בתוך הבית שלכם. לכן, רצוי שתארגנו לעצמכם אזור נוחות ושינה באזור הכי אסטרטגי בבית.

אל תשכחו לזוז

למרות הכאב, למרות המתיחה וההרגשה הכללית, חשוב שתמשיכו לזוז. עשו פעילות ספורטיבית של עשר דקות בה אתם למעשה מבצעים הליכה בתוך הבית. חשוב שתזכרו זאת, גם אם כואב לכם, אם הגוף שלכם לא יזוז כלל, הוא יתרגל למנח הכפוף שלו וכך גם התפרים. הגוף שלכם, גם כשהבין שעבר טראומה, צריך שתעזרו לו להתרגל למצב החדש שלו. בעבור זה אתם צריכים מדי יום לנסות להתיישר כל פעם מעט.

עקבו אחרי הוראות הרופא

בסופו של דבר, הרופא שלכם ידע לתת לכם את ההוראות הטובות ביותר כשזה נוגע לשיפור ההרגשה שלאחר ניתוח מתיחת בטן. סביר שהרופא יבקש מכם להפסיק לעשן טרם הניתוח, לא ליטול תרופות כאלו ואחרות טרם הניתוח. אל עליכם לזלזל בהוראות אלה. גם לאחר הניתוח הרופא המנתח שלכם יספק לכם הוראות שתצטרכו לעקוב אחריהם.

ניתוח מתיחת בטן אינו דבר פשוט כמו גם ההחלמה ממנו. הדבר המעודד היחיד שאנחנו יכולים להגיד לכם זה שאת ההבדל והשינוי, תוכלו לראות מיד.

גלילה לראש העמוד