כל מה שרצית לדעת על נשירת שיער לנשים

קוסמטיקנה-1

השיער שלך מאז ומתמיד היה מלא, בריא ושופע אך לאחרונה התחלת לשים לב לשינויים משמעותיים שמתחוללים בו – הוא פחות מבריק מבעבר, בכל בוקר את מקדישה זמן רב לסידור שלו, ובכל חפיפה את מגלה יותר ויותר שערות שנותרות בידך או על רצפת האמבטיה. שינויים אלו כמובן שמשפיעים על הרגשתך, ואת תוהה האם התחלת לסבול מנשירת שיער ומה בעצם הגורם שמוביל לכך?

נשירת שיער בנשים – מתי את צריכה לדאוג?

לפני שתתחילי להילחץ ולחשוש מאיבוד שיער מלא או מעבר לתספורת קצוצה ולא מחמיאה, כדאי שתדעי כי הרבה מאוד נשים סובלות מנשירת שיער בשלב כזה או אחר במהלך החיים. לרוב נשירת שיער היא עניין זמני, כך שבמרוצת הזמן ובטיפול נכון השיער חוזר לעצמו ואת חוזרת לנשום לרווחה.

למעשה ניתן לומר כי עניין נשירת השיער עשויה לגרום לך לדאגה כאשר מדובר על איבוד שיער משמעותי, זאת במידה וכמות השערות שנושרות מראשך עוברות את המאה שערות בכל יום. מצב מתמשך שכזה עשוי לגרום לדילול שיער ואף היווצרות קרחות רבות בקרקפת, דבר המחייב פניה אל רופא עור מומחה שיאבחן את הגורם להתקרחות.

מהם הגורמים לנשירת שיער אצל נשים?

נשירת שיער עשויה להתרחש בגלל שלל גורמים וסיבות, במיוחד כאשר בנשירת שיער לנשים. לדוגמה ידוע כי נשים לאחר לידה סובלות מנשירת שיער מוגברת, זאת כתוצאה מכל השינויים ההורמונליים המתרחשים בגוף לאחר הלידה. מצד אחד ידוע כי נשים בהיריון נהנות משיער מלא ושופע יותר כתוצאה מרמת הורמונים גבוהה בגופן, ולכן ניתן לומר כי נשירת השיער לאחר לידה מחזירה את מצב השיער לקדמותו.

בנוסף לכך, נשים עתידות לסבול יותר מבעיית נשירת שיער כתוצאה מהפעולות הכימיות ששערן עובר במהלך הביקור השבועי אצל הספר. נשים רבות אוהבות לטפח ולעצב את שערן באופן קבוע אם באמצעות צביעת השיער בגוונים טרנדיים, החלקת השיער עם פן או חומרים חזקים יותר, וכן גם עיצוב השיער לתסרוקות מיוחדות המחייבות שימוש בתכשירי שיער שונים. כל אלו מהווים משפיעים בסופו של דבר על בריאות השיער, ולכן עשויים גם לגרום לנשירת שיער מוגברת.

האם צריך לשים סוף לביקורים במספרות?

יחד עם ההשלכות השליליות של תכשירי השיער והטיפולים שמתבצעים בשיער במספרה, יש לקחת הכל בפרופורציה ולהבין כי לא בהכרח כל ביקור במספרה עשוי לחולל נזקים לשיער. למעשה, הביקור התקופתי אצל הספר מומלץ לצורך גזירה של קצוות שיער מפצלות ויבשות, וכך לעודד צמיחה בריאה של שיער חדש וליהנות ממראה מטופח ויפה.

לרוב החומרים הכימיים ששמים על השיער פוגמים במראהו ובאיכותו, ולכן מומלץ להימנע מצביעת השיער בתדירות גבוהה, או לעבור לשימוש בחומרים ותכשירים טבעיים שאינם גורמים נזק לבריאות וגדילת השיער.

כיצד ניתן לטפל בנשירת שיער המובילה להתקרחות?

עסקנו בגורמים ובדרכי המניעה של נשירת שיער, אך מה בנוגע לבעיית דילול והתקרחות הגורמת לאיבוד שיער לצמיתות? כאמור, מקרים כאלו מתרחשים לרוב בגלל גיל או רקע גנטי, כך שניתן לטפל בבעיה מטרידה זו באמצעות השתלת שיער בקפריסין, שזהו טיפול מצוין ויעיל המאפשר להשתיל מחדש בקרקפת את השערות שנשרו ולא חזרו אף פעם.

גלילה לראש העמוד