לשמור על עור מטופח בזמן ההיריון – האם זה אפשרי?

קוסמטיקה-בהיריון-1

כך תוכלי לשמור על עור בריא וזוהר במהלך חודשי ההיריון

תשעה חודשים הם לא מעט זמן עבור העור שלך, לכן אם את מתכננת היריון בקרוב – כדאי שתדעי שלמרות האתגרים הצפויים לך בתקופה הזו, על דבר אחד כדאי שלא תוותרי והוא לשמור על עור נקי ומטופח. בשביל זה כדאי לך להיערך כבר מעכשיו ולהכיר את הדרכים לניקוי העור ולהזנה הנכונה שלו, לאורך כל ההיריון וגם אחריו. אין ספק שעבור נשים עסוקות, גם העובדה שהן נושאות תינוק ברחמן לא תעצור אותן בדרך להגשמת החלומות שלהן. עם זאת, אל תחכי שהגוף שלך יקרוס ותני לו את כל מה שהוא זקוק לו בזמן הנכון, כולל השקעה בסיסית לכל הפחות במצבו של העור, בפרט באיזור הפנים.

הגורמים העיקריים שמשפיעים על מראה העור

גם אם את מחשיבה את עצמך לאישה שמקפידה מאוד על המראה החיצוני שלה, לובשת את מיטב האופנה ונועלת נעלי נשים טרנדיות, ייתכן שאפילו את לא באמת יודעת איך להתמודד עם כל מה שההיריון מביא עמו ולא תמיד מדובר בתקופה שמתנהלת בדיוק כמו שאת רואה במגזינים. ההיריון מלווה לעתים בתחושות פיזיות לא נעימות ובראשן עייפות גדולה, שעלולה לגרום לך לרצות להוריד את העקבים ופשוט ללכת לישון מבלי להסיר את האיפור אפילו.

ניקיון העור הוא הכרחי וכך גם הענקת לחות

ובכן, זהו הכלל הראשון שדווקא בהיריון אסור לך לוותר עליו: ניקוי יסודי של הפנים, בעיקר לפני השינה. האיפור המוקפד והיפה של הבוקר, הופך ללכלוך של ממש ואת בוודאי לא מעוניינת לקום עם עור עייף שקשה להוריד ממנו את הסומק והמסקרה. אם את עסוקה ובעיקר אם את בהיריון ויודעת שבמהלך היום תתעייפי מהר, הסירי ביסודיות את כל האיפור לפני השינה על ידי תכשירים ייעודיים ו"נצלי את הלילה" להנחת מסיכה של לחות על הפנים. זה הטיפ היעיל ביותר שיש, בעיקר בהיריון ועוד יותר לאחר הלידה, כשאת סופר עסוקה עם התינוק החדש: מציאת "חלונות של זמן" שבהם את פשוט נותנת לגוף שלך לקבל הזנה, מבלי לעבוד קשה בשביל זה.

שימי לב לדברים הקטנים שיעזרו לך להישאר רעננה

המראה הזוהר של העור מושפע, יותר מהכל, ממספר שעות השינה שלך וסביר להניח שבמהלך ההיריון ולאחר הלידה – את לא תשני הרבה ותחושי, כאמור, עייפה במיוחד. עם זאת, נסי למצוא את הדרכים להיות עירנית ופעילה במהלך היום, בעיקר בשעות שבהן חשוב לך לשדר שאת "בעניינים": זה יכול להיות פרי בריא ומלא בויטמינים שתאכלי באמצע יום העבודה שלך, או הבחירה לנעול נעליים שטוחות בימים שבהם את עובדת בשטח וחייבת שיהיה לך נוח ואפילו לקיחת הפסקה קצרה לעצמך והאזנה לשירים אהובים בסלולרי. הרעיון הוא להעניק לגוף שלך את תשומת הלב המגיעה לו ובסופו של דבר את תרגישי בעצמך את ההשפעה המיטיבה של ההרגלים החדשים הללו, על מצב הרוח שלך, הבריאות של גופך ובין היתר גם המראה הנפלא של עורך.

גלילה לראש העמוד