מיני מתיחת בטן

תוכן עניינים מהיר

מצבורי שומן בולטים באזור הבטן, שמובילים לשיפולים שאינם אסתטיים במיוחד בבטן התחתונה שלכן, הם מצבים שמונעים מכן ללבוש את הבגדים האהובים עליכן, וחמור מכך, המראה האסתטי משפיע באופן שלילי על מצב הרוח והביטחון האישי שלכן.

אלא שהחדשות הטובות הן שניתן לפתור את המצב באמצעות הליך כירורגי פשוט יחסית, שנקרא מיני מתיחת בטן. הליך זה מתאים במיוחד לנשים שאצלן מתרחשים מצבורי שומן באזור הבטן התחתונה.

מה ההבדל בין מיני מתיחת בטן למתיחת בטן מלאה?

במהלך ניתוח מתיחת בטן מלאה, מסרים כל עודפי השומן והעור שנמצאים באזור הבטן, והוא מתבצע מתחת ומעל הטבור. הליך מיני מתיחת בטן הוא אותו הליך, מבחינת הסרת עודפי העור והשומן, אבל רק מתחת לטבור.

מי נחשבת כמועמדת מתאימה להליך?

המועמדות הטובות ביותר לניתוח הן נשים במצב בריאותי טוב, שמוטרדות ממצבור שומן בטן או עור בטן רופף שלא הגיב לדיאטה או פעילות גופנית. הניתוח מועיל במיוחד לנשים שבמהלך הריונות מרובים מתחו את שרירי הבטן והעור שלהן מעבר לנקודה בה הן יכולות לחזור לשגרה. ניתן גם לשפר את אובדן גמישות העור בקרב נשים מבוקרות, שסובלות מהשמנת יתר קלה.

נשים שמתכוונות לרדת במשקל באופן משמעותי צריכות לדחות את הניתוח, וגם נשים שמתכננות הריונות עתידיים צריכות להמתין, שכן שרירים אנכיים בבטן, שמתהדקים במהלך הניתוח, יכולים להיפרד שוב במהלך ההיריון. אם יש לך צלקות מניתוחי בטן קודמים, הרופא יזהיר אותך כי הצלקות מהניתוח החדש עשויות להיות בולטות במיוחד.

מה כדאי שתיקחי בחשבון לפני שאת מחליטה לעבור את הניתוח?

חשוב גם לקחת בחשבון כמה היבטים נוספים. ראשית, תתבקשי להפסיק לעשן למשך שלושה שבועות לפחות לפני ואחרי הניתוח, כי עישון מעכב את ריפוי הפצעים.

חשוב גם להימנע מתרופות מדללות דם, ושלושה ימים לפני הניתוח מומלץ להימנע ממזונות שעלולים להקשות על העיכול או לגרום לעצירות.

החלטת לעבור את הניתוח? כדאי שתדעי מה מצפה לך

ניתוח מתיחת בטן מתבצע בבית חולים, ולפני הניתוח את מקבלת הרדמה כללית. המנתח מציב צינור ניקוז על אזור הניתוח, ומתחיל עם הפרדת העור רק בין קו החתך שמתבצע, לבין הטבור. בהמשך, העור העודף בחלק הזה של הבטן נמשך כלפי מטה, ומוסר. כל ההליך נמשך בין שעתיים לארבע שעות, ויום לאחר הניתוח צינור הניקוז מוסר.

יתכן שיהיה צורך לבצע טיפולים מורחבים כמו שאיבת שומן באזור הניתוח, ואז תתבקשי להישאר בבית החולים למשך הלילה. בחלק מהמקרים, המנתח משתמש בתפרים נמסים, ולפעמים אפשר להסיר אותם לאחר ארבעה ימים. התוצאות הן בטן מחמיאה ומוצקה יותר.

מה נחשב לנורמלי או חריג בתקופת ההחלמה וכמה זמן היא נמשכת?

אצל כל אישה שעוברת ניתוח מיני מתיחת בטן, תקופת ההחלמה נראית אחרת, אבל ברוב המקרים תחווי נפיחות או שטפי דם, כאבים ופצעים באזור הניתוח, כתוצאה מההסתגלות של רקמת הבטן למבנה החדש. אבל תופעות לוואי אלו אמורות להיעלם בתוך יום או יומיים. ניתן בקלות להקל על הכאבים בעזרת משככי כאבים.

בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח, אזור הבטן יהיה רגיש, ולכן חשוב במיוחד להיזהר, להימנע מפעילות מאומצת, לא לעסוק בספורט ולא להרים משאות כבדים. אבל כעבור עשרה ימים עד שבועיים תוכלי לחזור בקלות לעבודה ולחיים החברתיים, רק הקפידי על ביקורי מעקב אצל הרופא בחודשים שלאחר הניתוח, על מנת לבדוק את התקדמותך.

כל ניתוח כרוך בסיכונים שונים ואי ודאות מסוימת

אבל למרבה המזל, סיבוכים משמעותיים בעקבות מיני מתיחת בטן הם נדירים. מדי שנה, אלפי נשים עוברות את ההליך עם תוצאות מספקות.

אלא שחשוב שתהיי מודעת לכך שהסיכונים עלולים להופיע לעתים קרובות יותר בקרב נשים מעשנות, בעלות עודף משקל, חולות בסוכרת או הסובלות מבעיות רפואיות אחרות, או נשים שסבלו מבעיות ריפוי צלקות מניתוחי בטן קודמים.

אבל אם בחרת באיש המקצוע הנכון, אי אפשר יהיה לראות שעברת את הניתוח

החתך הכירורגי מתבצע על כל רקמות הבטן שנפתחות במהלך הניתוח, אבל הגודל והנראות של הצלקות תלויים בניסיון, בידע ובמיומנות של המנתח הפלסטי.

איש מקצוע מיומן יודע לתכנן את הניתוח כך שהחתך מוסתר בתחתית הבטן, בין הקפלים האופקיים של קו הביקיני, באורך קצר ככל האפשר.

כדאי שתהיי מציאותית לגבי הציפיות שלך מהניתוח

ברוב המקרים, ניתוח מיני מתיחת בטן מניב תוצאות מצוינות והשפעות ההליך נמשכות לאורך זמן, בתנאי שתקפידי על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית קבועה. יתכן שיחלפו שבועות או חודשים עד שתרגישי שוב כמו עצמך, אבל אם את ניגשת לניתוח עם מצב גופני בריא ושרירי בטן חזקים, ההחלמה מהניתוח תהיה הרבה יותר מהירה.

הניתוח ישפר את המראה והביטחון העצמי שלך, אבל הוא לא בהכרח ישנה את המראה שלך, אם את מחזיקה באידיאל יופי שאינו מציאותי, או שאת מצפה שתוצאות הניתוח יגרמו לאנשים להתייחס אלייך אחרת. לכן לפני שאת מחליטה לעבור את הניתוח, חשבי היטב על כל השיקולים והציפיות שלך, והתייעצי לגביהם עם המנתח שלך.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד