מתיחת בטן בלייזר

תוכן עניינים מהיר

כשאנשים מדברים על הצרת היקפים, הם לרוב מתכוונים למגוון רחב של טיפולים, אך טעות נפוצה היא לחשוב שהרזיה היא אחת מהם. נשמע מפתיע? אם להתייחס למשמעותו המקצועית של המונח, הרי שנקודת ההנחה הרפואית הראשונית היא כי המטופלים חייבים לגשת לטיפולי הצרת היקפים כבר אחרי שלב הדיאטה. מדוע? מפני שהצרת היקפים במובנה המקצועי (והנכון) משמעה מתיחה, חידוש או השטחה של העור – ולא להרזיה של ממש.

הצרת היקפים מתאימה במיוחד לאנשים ונשים שירדו באופן משמעותי במשקל ומעוניינים לחטב את מראה הבטן (בעיקר בצדדים), וזאת לעתים קרובות לאחר שנותרו באזורים אלה עודפי שומן ועור רפויים – או שהם אינם נראים רפויים אך עדיין הם מיותרים ולא אסתטיים, למרות נסיונות להסירם בדרך טבעית כמו דיאטה וספורט. אחת הדרכים היעילות ביותר לביצוע מתיחת בטן ללא ניתוח, הנחשבת לטכנולוגיה חדשה יחסית שכבשה את העולם במהירות שיא, היא מתיחת בטן בלייזר. מדובר בטיפול שאינו פולשני, כמעט ולא כואב (אם בכלל), ומביא לתוצאות מפליאות. אז במה בדיוק מדובר? הנה כל הפרטים.

מתיחת בטן בלייזר – סקירה כללית

ראשית יש לציין כי כל עוד מקפידים לעשותם במכונים מוסמכים ועל ידי אנשי מקצוע המחזיקים באישורים הרלוונטיים, טיפולי מתיחת בטן בלייזר הם בטוחים למדי וכמובן מאושרים על ידי איגוד ה- FDA האמריקני. בדומה לטיפולי הלייזר להסרת שיער אותם מיטיבים להכיר בקהילה המדעית מזה למעלה מעשור, הוסבה בשנים האחרונות תשומת הלב הרפואית גם ליתרונות המושגים בזכות קרני הלייזר לתחומים נוספים, בהם בין היתר חידושו המשמעותי של חלבון הקולגן מתחת לשכבת העור החיצונית בשבועות שלאחר החשיפה לקרן הלייזר. הקולגן הוא יסוד חיוני לחידוש פני העור – והתחדשותו למעשה מסייעת בהשטחה והחלקה שלו, בחידוש תאי שומן עודפים ובמיצוק העור בכלל.

הטיפול עצמו מורכב מסדרה של מפגשים והם יכולים להיעשות במרפאות אסתטיקה או במכוני קוסמטיקה מקצועיים, כאשר יש להקפיד על הגעה למקום הטיפול באופן תדיר וקבוע, אך עם זאת במרווח מינימלי של מספר שבועות כדי לתת לקולגן מספיק זמן להתחדש מטיפול לטיפול.

למי הטיפול אינו מתאים?

מתיחת בטן בלייזר אינה מתאימה למי שסובל מעודפים רבים של רקמות שומן ועור, שממש מידלדלות משיפולי הבטן. מקרים כאלה הם למעשה קלאסיים לביצוע ניתוח מתיחת בטן כירורגי, ומתיחה בלייזר לא תספיק להשגת התוצאות הרצויות. מעבר לכך, כאמור הטיפול אינו מתאים למי שמעוניין או מעוניינת להיות רזים יותר, שכן בכל המקרים של מתיחת בטן באשר הם – כירורגיים ולא כירורגיים – על המטופלים להגיע כאשר הם נמצאים במשקל יציב במשך כמה חודשים לפחות, וזאת כמובן כבר לאחר תהליך הירידה במשקל (אם בשל דיאטה ואם בשל לידה).

תוצאות הטיפול

אם קודם הובהר שניתוח מתיחת בטן מתאים למטופלים שלהם עודפי שומן ועור רבים במיוחד, הרי שטיפולי מתיחת בטן בלייזר הם המתאימים ביותר לאנשים ונשים שלהם עודפים בהיקפים קטנים. למעשה קבוצת אנשים זו אינה מתאימה כלל לניתוח – ולא משום שכמות העור "אינה מצדיקה" אותו אלא מכיוון שהוא לא יהיה יעיל עבורם באופן טכני פשוט. לכן תוצאות הטיפול של מתיחת בטן בלייזר הן ברובם המוחלט של המקרים יעילות להפליא, וניכרות בתוך מספר שבועות בודדים מיום הטיפול, כאשר ככל שירבה המטופל להגיע כך העור יתמצק יותר והתוצאות יישמרו לאורך זמן רב יותר.

מהן תופעות הלוואי של הטיפול?

בשונה מההליכים הכירורגיים המקבילים (שאיבת שומן ומתיחת בטן), לטיפולי מתיחת בטן בלייזר כמעט ואין תופעות לוואי, מאחר והם אינם פולשניים ואינם נחשבים למסוכנים. הטיפול עצמו יכול לגרום לאי נעימות או כאבים קלים, החולפים מעצמם בתוך זמן קצר מתום הטיפול. ניתן לשוב לעבודה ולביצוע כל פעילות אחרת לאחר הטיפול, אך עם זאת יש להקפיד ולעקוב אחר ההנחיות הרפואיות. כל עוד איש המקצוע שבחרתם מחזיק בהסמכה רשמית לעסוק במכשיר הלייזר הייעודי, אין כל חשש משימוש לא נכון בו וחלילה מפגיעה בבריאות המטופלים.

איך תדעו במי לבחור?

בשנים האחרונות כבשו טיפולי מתיחת הבטן בלייזר את ישראל בסערה, ולמעשה ניתן למצוא מכונים רבים המציעים את השירות המצוין הזה במחירים תחרותיים ונוחים. אלא שהשאלה האם לעשות זאת במרפאה מקצועית או במכון קוסמטיקה מוסמך תהיה תלויה לרוב במטופלים עצמם ובהעדפותיהם האישיות, ולעתים גם בשאלות הנוגעות לרצף טיפולי – כאשר רופאים יכולים להציע לעתים את תהליך מתיחת הבטן בלייזר כטיפול משלים להליכים כירורגיים אחרים, בראשם כמובן ניתוח מתיחת בטן שנותרו בו עודפי עור או שומן מעטים. מעבר לבדיקת ההסמכות הרשמיות שכבר הזכרנו קודם, מומלץ לבחור באנשי מקצוע שאתם מרגישים איתם בנוח וחשים כי אתם יכולים לסמוך עליהם בטיפול. תקשורת ומערכת אמון טובה בין מטופל לאיש המקצוע (בין אם הוא רופא ובין קוסמטיקאי) היא הכרחית להצלחת התהליך, וככל ששיתוף הפעולה יהיה רב יותר כך הסיכוי לקבל תוצאות אסתטיות ומדויקות יהיה גדול יותר.

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד