ניתוחי חזה נפוצים

הרמת חזה

נשים רבות אינן מרוצות ממראה החזה שלהן, לכן הן פונות למנתח פלסטי כדי לעצב מחדש את החזה. ניתוחי הרמת חזה, הגדלת חזה והקטנת חזה נחשבים לניתוחי האסתטיקה הנפוצים והפופולריים ביותר, יש סוגים שונים של ניתוחי חזה, לרבות ניתוח ייעודי להקטנת חזה אצל גברים הסובלים מגניקומסטיה.

כדאי לדעת כי ניתוחי החזה כיום מתקדמים בהרבה בהשוואה לניתוחים שבוצעו בעבר הלא רחוק, יש טכנולוגיות חדשניות ושיטות מתקדמות לניתוחי חזה, וכאשר בוחרים נכון את המנתח הפלסטי ניתן ליהנות מתוצאות מושלמות ומחזה אסתטי וסימטרי במראה טבעי.

סוגים שונים של ניתוחי חזה

ניתוחי החזה הפופולריים ביותר לנשים הם הגדלה, הקטנה והרמת חזה, ואצל גברים הניתוח מבוצע מסיבות אסתטיות בגלל המראה של חזה נשי. הניתוח נועד לשנות את מהלך החיים ולהבטיח מראה אסתטי מרשים ומושך, וניתן לתקן ולעצב מחדש את מראה החזה בהתאם לרצונה של המטופלת, ועל פי המלצותיו של המנתח המנוסה. ניתוחי החזה הפופולריים ביותר הם:

  • הגדלת חזה – הניתוח נועד להגדיל את החזה של האישה באמצעות החדרת שתלי סיליקון לשד, יש שתלים מסוגים וגדלים שונים, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי לגבי סוג וגודל השתל ושיטת הניתוח.
  • הקטנת חזה – חזה גדול מסמל נשיות ופריון, אך החזה הגדול מקשה על חיי האישה ביומיום ועשוי לגרום לבעיות רפואיות שונות בעתיד. אם החזה גדול ומפריע לאישה ניתן להקטין אותו לגודל הרצוי, אך חשוב לזכור כי צורתו של השד הקטן עשויה להשתנות בגלל הריונות, הנקה, שינוי קיצוני במשקל וכתוצאה מהזדקנות.
  • הרמת חזה – ניתוח להרמת חזה נחשב להליך כירורגי נפוץ, הניתוח מאפשר לתקן בעיות כמו צניחת שדיים עקב הריונות והנקה, הוא משפר גם את מראה החזה בגלל הזדקנות העור וניתן לעצב מחדש את החזה שהשתנה כתוצאה מדיאטות קיצוניות והשלת משקל מהירה, וכדי לתקן שדיים גדולים וכבדים. מומלץ לעבור את הניתוח להרמת החזה רק לאחר שמסיימים את פרק ההריונות והלידות.

החלמה לאחר ניתוחי חזה

לאחר ניתוח חזה יש להקפיד על הנחיות הרופא המנתח ונדרשת תקופת החלמה. יש לציין כי במקרים מסוימים משלבים בניתוח החזה פרוצדורות נוספות, למשל שאיבת שומן, ניתוח הרמת חזה בשילוב הגדלת החזה ועוד. את הניתוחים השונים מבצעים בדרך כלל בהרדמה כללית, ולאחר הניתוח המטופלת מועברת לחדר התאוששות ונמצאת תחת השגחה רפואית. 

ההחלמה לאחר הניתוח תלויה בסוג הניתוח ומורכבותו, כך לדוגמה בניתוח הגדלת חזה שבו מחדירים את השתל מתחת לשריר, ההחלמה ממושכת יותר, ולרוב סובלים גם מכאבים חזקים יותר לעומת הכאבים לאחר ניתוחים אחרים בחזה. חשוב להימנע מפעילות פיזית מאומצת לפחות שבועיים לאחר הניתוח, ויש להימנע מפעילות ספורטיבית כ-6 שבועות. כמו כן, יש להקפיד על חבישה ולהשתמש בחזייה מיוחדת, ולרוב אפשר לחזור לעבודה לאחר כשבוע ממועד הניתוח.

סיבוכים אפשריים

כמו בכל ניתוח, כאשר עוברים ניתוחי חזה עלולים לסבול מסיבוכים מוכרים בהתאם לשיטת הניתוח:

  • הגדלת חזה – סיכוני הרדמה, שטפי דם, זיהומים, קופסית המתפתחת מסביב לשתל הגורמת להתקשות השד, אי נוחות ולקושי בטווח התנועה בגלל כאבים חזקים.
  • הרמת חזה – סיבוכים כתוצאה מההרדמה, שטפי דם, זיהומים, נפיחות באזור המנותח, אובדן תחושה או רגישות יתר בפטמה ועוד.
  • הקטנת חזה – סיבוכי הרדמה, נמק בעטרה או בפטמה, אובדן תחושה בפטמה, דימומים, שטפי דם, דלקת, צלקת בולטת וא-סימטריה בשדיים.
גלילה לראש העמוד