ניתוח השתלת שיניים למראה אסתטי יותר

dentist-428646_640

השתלת שיניים מיועדת לגברים ונשים כאחד ובכל זאת, יש הבדלים משמעותיים בתפיסה של שני המינים בצורך לעבור השתלת שיניים. גבר בדרך כלל יסתכל על השתלת שיניים בצורה פרקטית יותר- רוצה לחזור לאכול כמו פעם, לפני שהתחילו בעיות השיניים. אישה מצד שני, תסתכל על הצד האסתטי יותר: היא רוצה לחזור לחייך מבלי להתבייש. מבחינתה החיוך הוא חלק בלתי נפרד מהמראה שלה ואם הוא דורש תיקון, אז כך יהיה. 

האם השתלת שיניים מתאימה לכולם? כמה זמן זה לוקח? תשובות לשאלות החשובות האלה ונוספות- במאמר שלפניכם.

האם השתלת שיניים מתאימה לכולם?

השתלת השיניים הנפוצה ביותר היא השתלת השיניים "הרגילה" ששיעורי ההצלחה שלה עומדים על 95%. בשיטה זו משתילים שתל מתכת ועליו בונים שן מחרסינה. השתלה מסוג זה לא מתמשכת זמן רב אך אם במידה ומדובר בכמות גדולה של שיניים, התהליך יכול להתמשך על פני מספר חודשים ואפילו מעל שנה.

 הבעיה היא שהשתלת שיניים זו לא מתאימה לכולם. לאנשים עם מחלות מסוימות שגורמות לאי איזון בגוף כמו סוכרת או בעיית שיניים הנקראת מחסור בעצם, ישנו פתרון חדשני הנקרא השתלה בזאלית. 

לפני שנמשיך להסביר על איך עובדת השתלה בזאלית, נסביר בקצרה על מחסור בעצם. אנשים אשר אובחנו כמחוסרי עצם ונאמר להם שהם לא יכולים לעבור השתלת שיניים, הם אנשים שנפח העצם שעליה יושבות כל השיניים הוא קטן מאוד ובמקרים קיצוניים הוא לא קיים. בעיה זו קורית בדרך כלל בגיל השלישי אך גם אצל אנשים שהזניחו בצורה קשה את השיניים שלהם. 

אז איך עובדת השתלת שיניים בזאלית?

בשיטה זו משתמשים בשתלים בצורות שונות, בדרך כלל שתלים ארוכים בצורת דיסק אשר מושתלים ישירות לעצם הלסת. שיטה זו מיוחדת ולא כל רופא שיניים יכול לבצע אותה אלא רק מי שלמד את השיטה ומכיר את האנטומיה של האדם ומבנה הלסת בצורה הטובה ביותר. 

מה מיוחד בשיטה הבזאלית?

  • ההשתלה נעשית ביום אחד בלבד. לאחר ניתוח של כמה שעות ארוכות, תצאו עם שיניים זמניות ולאחר שבוע עד עשרה ימים, תקבלו שיניים חדשות וקבועות.
  • כל התהליך נעשה תחת הרדמה מלאה או טשטוש עמוק כך שלא מרגישים כאבים בזמן הניתוח.
  • השיטה מתאימה להמון אנשים שנאמר להם שהם לא יכולים לעבור השתלת שיניים רגילה אבל לא קיבלו עד היום פתרון הולם.

חשוב להבין שהשיטה חדשה יחסית ולכן קשה עדיין להעריך כמה זמן מחזיקים השתלים. בנוסף, יש לעבור בדיקות התאמה לפני השתלה מכיוון שהיא לא מתאימה לכל אחד ולא מומלץ לעבור אותה אם ניתן לבצע השתלת שיניים רגילה.

האם כל התהליך "שווה את זה"?

כל אחד ואחת רואה את התהליך בצורה שונה ולכן התחושה היא אינדיבידואלית אך רוב המטופלים יגידו לכם שעולמם השתנה. אומרים שחיוך הוא העיקול הכי יפה בגוף האישה ולכן יש המון נשים שיגידו לכם שהניתוח "שווה את זה" וכן, לנשים בכל גיל חשוב להיראות טוב. 

גלילה לראש העמוד