התקרחות בקרב נשים: סיבות ודרכי טיפול

Depositphotos_4595000_s-2019 (1)

התקרחות בקרב נשים היא תופעה שכיחה ביותר אשר גורמת לירידה משמעותית בביטחון והדימוי העצמי. מהן הסיבות להתקרחות וכיצד ניתן לטפל? במדריך זה נציג בפניכן את כל המידע בנושא.

התקרחות בקרב נשים: מהן הסיבות המרכזיות?

נעמה, בת 35, התעוררה יום אחד וגילתה כי עשרות שערות נשרו לה במהלך הלילה. השיער השופע שלה החל להיעלם, וכל סירוק גרם לנשירה מסיבית עוד יותר. למעשה, נעמה איננה לבד. יכול להיות שגם את מזדהה עם מצבה, וזאת בשל העובדה כי התקרחות ונשירת שיער בקרב נשים נחשבת לתופעה שכיחה מאוד. ע"פ מחקרים עדכניים, נשים מהוות כ 40% מכלל האנשים אשר סובלים מנשירת שיער, וזאת בשל מגוון רחב של סיבות שונות. ראשית כל, שינויים הורמונאליים לאחר הלידה יכולים לגרום לנשירת שיער מסיבית וכן יצירת התקרחות במקומות רבים בקרקפת. בנוסף, תזונה לקויה וכן לחץ נפשי גורמים גם הם לנשירת שיער מסיבית. שימוש בתכשירים כימים לצורך צביעת השיער או ייבוש השיער יכולים גם הם לתרום באופן ממשי לאובדן של שיער, ולכן ניתן לראות כיצד חברות מובילות בעולם החלו לפתח מוצרים אורגניים עם הרכב כימי נמוך. שיער אשר עבר החלקות, צביעה, ייבוש וגם נחשף לשמש באופן מתמיד עשוי להיחלש ובכך לגרום להתקרחות.

כיצד ניתן לטפל בהתקרחות?

אבחון מהיר ונכון יכול לפתור את הבעיה, ובכך לגרום לעלייה משמעותית ברמת הביטחון והדימוי העצמי. המשפט "שערה של האישה הוא הכתר שלה", נכון בעבור כל אישה, ולכן טיפול בנשירת שיער אצל נשים הוא אפקטיבי ואף יכול להיות קבוע. הטיפול תלוי בסיבות לנשירת השיער, וחשוב להתייעץ עם רופא ולו כדי לשלול סיבות של חוסרים בוויטמינים או בעיות עור.

הטכניקה הטובה ביותר לצורך העלמת אזורי התקרחות היא השתלת שיער, שיטה מצוינת אותה ניתן לבצע באמצעות מנתחים מובילים בטורקיה. מדובר בטכניקה בטוחה לחלוטין וללא תופעות לוואי, והיא כוללת החדרה של זקיקי שיער באמצעות מחטים זעירות. אם בעבר נדרש תהליך החלמה ארוך במיוחד ואפילו סימנים של הפרוצדורה, כיום פותחו טכניקות ייחודיות אשר מאפשרות לחזור לשגרת החיים במהירות – וללא סימנים נראים לעין. נעמה, שעברה את הטיפול בטורקיה דיווחה על רמת שביעות רצון גבוהה במיוחד, בעיקר בשל העובדה כי החברים ובני המשפחה לא העלו בדעתם כי אכן עברה השתלת שיער.

השתלת שיער: טיפול אפקטיבי וקבוע 

לסיכומו של דבר, מדובר בטיפול קבוע אשר מאפשר לעודד את קצב צמיחת השיער, ולכן הוא מתאים בעבור כל אישה. מדובר בטיפול היחיד הקבוע, בנוסף לטיפולים זמניים אשר כוללים שינויים בהרגלי התזונה באמצעות נטילה של תוספי תזונה, שימוש בתוספות שיער או פאות. מדובר בטיפולים זמניים ולא קבועים אשר יכולים גם להזיק לשיער, ולכן הם פחות מומלצים. ולכן אם את סובלת מנשירת שיער מסיבית והתקרחות, מומלץ לפנות לקליניקה מובילה אשר תדע לספק לך את כל המידע לגבי השתלת שיער משנה חיים.

גלילה לראש העמוד