גילוח ללא נזק לעור: טיפים למתחילות

Depositphotos_33777941_s-2019 (1)

אין ספק כי פעולה של גילוח יכולה להיות מלחיצה, בייחוד אם את עושה את זה בפעם הראשונה. בדיוק לרגל המעמד, החלטנו לגבש את מיטב הטיפים של המומחים לצורך גילוח נכון, אפקטיבי וללא נזק לעור. שנתחיל?

גילוח ללא נזק: כך תעשי את הפעולה כמו מקצועית (אפילו שזו הפעם הראשונה שלך)

על אף כי בשנים האחרונות החלו לפתח לא מעט שיטות להסרת שיער, השיטה המהירה ביותר היא כמובן באמצעות סכין גילוח. מדובר במעמד מלחיץ במיוחד, בעיקר בשל החשש לגרימת נזק לעור בדמות חתכים כואבים. מי מאיתנו לא מכירה את הסיטואציה של חיפוש פלסטרים לאחר גילוח? בדיוק בכדי להימנע מהמצב, להלן מספר טיפים אשר יאפשרו לך לבצע את הפעולה באופן בטוח. לגזור, ולשמור:

סכין גילוח איכותית 

ראשית נציין כי בחירת סכין גילוח המתאים לעור מהווה את החלק הראשון והחשוב ביותר בתהליך גילוח מוצלח, וזאת בשל העובדה כי סכין איכותיות עם כמות כפולה של להבים יכולה לקצר באופן משמעותי את תהליך הגילוח. מומלץ לנסות מספר סוגים של סכינים על העור, בכדי שתוכלי לבחור את הסכין הטובה והנוחה ביותר לעבודה. הקפידי לבחור בסכין רב פעמית ולא חד פעמית, וזאת בשל העובדה כי לסכין רב פעמית יש פס לחות אשר מאפשר לך לבצע את הפעולה של הגילוח באופן אפקטיבי וללא גרימת נזק. בנוסף, ישנן חברות אשר מאפשרות לרכוש סכין עם סבון מובנה, ובכך לגרום לתהליך הגילוח להיות קל יותר. העור נוטה להתייבש בזמן התהליך ולכן באמצעות פס לחות וסכין איכותית תוכלי להבטיח כי הגוף שלך יהיה חלק, וללא נזקים נראים לעין. 

גילוח כנגד כיוון צמיחת השיער

ישנה חשיבות גדולה מאוד לכיוון של משיכת הסכין בעת פעולת הגילוח. הקפידי לגלח את האזור כנגד צמיחת השיער, כלומר: מלמטה כלפי מעלה. אולם, יש אזורים בהם השיער צומח למספר כיוונים כמו בית השחי, ולכן מומלץ למתוח את העור באמצעות האצבעות ולגלח את כל האזור, לפי העין. במידה ואת לא מצליחה להסיר את השיער בבית השחי במלואו, ניתן להשתמש בפינצטה לצורך השלמת הפעולה. 

עדינות היא שם המשחק

פעולה של גילוח יכולה להסתבך בשניות, כתוצאה מהפעלת לחץ. חשוב לגלח בעדינות ובמקטעים, בייחוד שאת עושה את זה בפעם הראשונה. מאחר ומדובר בסוג של פילינג טבעי לעור, הקפידי להשתמש בג'ל גילוח איכותי ולא בסבון, וזאת בשל הגירוי של הסכין על העור. כאשר את מגלחת באזורים רגישים, הקפידי שלא להשתמש בהרבה ג'ל בכדי לא לגרום לפריחה או אדמומיות בעור. 

שימוש בשמן קוקוס לאחר סיום הגילוח

העור שלנו נוטה להיות מגורה למדי לאחר גילוח, ולכן מומלץ למרוח מעט שמן קוקוס לצורך הרגעת האזור והחדרת לחות. כמו כן, בהחלט ניתן להשתמש בקרם לחות, רצוי קרם שעשוי מרכיבים טבעיים וללא אלכוהול.

בהצלחה!

גלילה לראש העמוד